Aby aj Váš pes poslúchal

Naši štvornohý spoločníci sú veľmi obľúbený. Ideálny však pre ich život je dostatočný pohyb vonku. Na to by sme nemali zabúdať a dopriať im ho. Pre psíka je najlepšie, ak má Váš rodinný dom aj väčší pozemok, na ktorom sa môže vybehať. Ak však máte menšiu záhradu, alebo bývate v paneláku, pripravte sa na to, že budete veľa času tráviť vonku na prechádzkach.

Pes je živé stvorenie, ktoré má podobne ako my ľudia, rôzne povahové vlastnosti. Každý pes je iný, a tak by sme k nim mali aj pristupovať. Výcvik je však pre bezpečné spolužitie človeka a psa nevyhnutný. Nie všetci máme však skúsenosti s výcvikom, a tak ak si nemôžete dovoliť profesionálnu pomoc, pouvažujte nad výcvikovým obojkom. Týmto spôsobom bude aj pre začiatočníka ľahšie zvládnuť svojho psa. Výcvik tak bude rýchlejší a efektívnejší. Výcvikové obojky nájdete vo viacerých vyhotoveniach s rôznymi funkciami. Odporcovia bojujú najmä proti elektrickým impulzom, ktoré sú taktiež súčasťou niektorých modelov. Nájdete však aj obojky so svetelnou a vibračnou funkciu, ktoré môžu pre psa pôsobiť nepríjemne, nespôsobujú však žiadnu bolesť. Zvládnuť niektoré psy nie je vôbec jednoduché, avšak so správnym obojkom začne aj Váš spoločník poslúchať.

Pre psíkov je jednoznačne prirodzenejší pohyb vonku. Aj v prípade, že máte dostatočne veľký pozemok, nemusí byť jednoduché udržať „záletníka“ len na záhrade. Pomoc môžu predstavovať elektrické ohradníky pre psy. Vďaka obojku tak udržíte svojho psa len tam, kde sa môže pohybovať. Viac sa dozviete tu.