Aby sa Vám jedlo v aute nepokazilo

Počasie na našom území sa čoraz viac mení. Mierne podnebie už nie je definované len pravidelnými prechodnými ročnými obdobiami, teplými letami a studenými zimami. Každým rokom sa jar a jeseň skracujú, až sa občas zdá, že zo zimy prejdeme rovno do leta a naopak. Zimy sú chladné a dlhé, aj keď v poslednej dobe sa snehové zrážky presúvajú z decembra na január až marec, niekedy až do konca apríla. Leto sa zasa začína už v máji a teploty stúpajú na nebývalé hodnoty. Takéto zmeny nie sú dobré ani pre náš organizmus, ani pre samotnú prírodu. Vďaka častým jarným mrazom prichádzame o úrodu ovocia a zeleniny. Zriedkavé letné zrážky zasa nepriaznivo vplývajú na úrodu zemiakov či strukovín.

Prečo sa to deje je otázka pre povolaných. Isté však je, že zmeniť tento trend na pôvodný stav je nereálne, preto rovnako ako nám tak aj prírode okolo nás nezostáva nič iné ako sa prispôsobiť. Rastlinám to bude trvať dlhšie, prípadne môžeme začať pestovať plodiny, ktorým práve takéto počasie vyhovuje.

Ak chceme mať potraviny vždy správne uskladnené, doma máme chladničku. Aby sme však naše jedlo a nápoje nevystavovali nepriaznivému počasiu aj počas cestovania, môžeme si zaobstarať autochladničku. Tieto zväčša používajú kamiónisti, ktorí trávia dlhé týždne na cestách.

Táto však môže byť užitočná aj dovolenkárom, ktorý sa chystajú teplé počasie stráviť niekoľko kilometrov od svojho domova. Termoelektrická chladnička Vám poslúži nielen v osobnom aute ale najmä v karavane. Budete tak mať potraviny v chlade počas celej Vašej dovolenky.

Do autobusov sa však viac odporúčajú kompresorové chladničky, keďže tieto majú vyššiu obstarávaciu cenu, no na druhej strane zasa Vaše nápoje udržia bezpečne v chlade bez ohľadu na vonkajšiu teplotu.