Aj v malom mestečku môžu vzniknúť veľké veci

Le Locle, švajčiarske horské mestečko, kde si spokojne žije 10-tisíc ľudí. Keď sa tu 1853 začali diať veľké veci, ešte nikto netušil, že budú až také veľké. Nestačí len veľká myšlienka, aby to okamžite bola veľká vec. No otec so synom z Le Locle mali okrem veľkej myšlienky aj veľkú trpezlivosť, elán a zmysel pre detail a novátorstvo. A aký projekt to odštartovali v roku 1853, ktorý poznačil nielen Švajčiarsko, ale aj celý svet?

Otec so synom dokážu veľké veci

Otec Charles-Félicien a jeho syn Charles-Émile mali nielen spoločné priezvisko, ale aj zápal pre hodinky, ich neustále zlepšovanie a posúvanie ich vpred. Nie je náhoda, že ich priezvisko bolo Tissot. Hodinky Tissot aj vďaka ich vízii vyrábajú, po viac ako 160 rokoch od založenia firmy, nadčasové produkty. Ale už v prvých rokoch pôsobenia robili nadčasové hodinky. Skúšali prácu s novými materiálmi, ktoré nikto nepoužil. A keď použil, tak rozhodne nie na to, aby z nich vyrobil hodinky, ale skôr postavil dom, priložil do pece či vyrobil šperk. Aj preto Tissot vyrobil ako prvý hodinky z dreva, kameňa, plastu a perlete. Nezastaviť sa a ísť vpred. Vždy.

Keď švajčiarska presnosť nie je klišé

Jasné, každé švajčiarske hodinky sú presné, spoľahlivé a bla, bla, bla. Možno a s najväčšou pravdepodobnosťou, to pravda je. Ale hodinky Tissot sú iná liga. Prečo? Pretože sú oficiálnym časomeračom športov, v ktorých o osude závodníka, hráča alebo jazdca rozhodujú stotiny či tisíciny sekundy. Nič pre tých, ktorým sa trasú ruky, no Tissot to zvláda s gráciou. MotoGP, americká NASCAR, hokejové majstrovstvá sveta či basketbalové zápasy pod hlavičkou FIBA, tu všade je oficiálnym časomeračom.

Objavte aj vy kúzlo hodiniek Tissot

Môžete byť človek, ktorý mešká na na každé stretnutie na svete, no švajčiarske hodinky vám nepomôžu zmeniť sa. Ale pomôžu vám s jednou vecou – odteraz budete vedieť presne, koľko meškáte. Na stotinu presne. A pre tých, ktorí sú presní na minútu, budú ešte presnejší. Na tú istú stotinu. Navštívte www.hodinky.sk a objavte svojho favorita.