Ako sa príkladne starať o svoju záhradu

Chcete mať krásnu záhradu? Musíte sa o ňu poriadne starať. Hoci sa o Slovákoch hovorí, že si závidia aj pekné počasie na pohrebe, nebojte sa toho, že vám budú susedia závidieť váš eden. Anglický trávnik, udržiavaný živý plot, prevzdušnená pôda či vždy upravené stromčeky. Ako sa starať o záhradu, tak aby bola taká pekná, že bude ľúto aj krtovi v nej ryť? To sa dočítate v týchto riadkoch.

Začnite trávnikom

Záhradná technika vám starostlivosť o trávnik poriadne uľahčí. Ako na anglický trávnik? Najlepšie sa udržuje trávnik zelený a mäkký, keď máte zavedený zavlažovací systém. Ten vám pomôže hlavne v lete, keď si ho môžete nastaviť, aby vám trávnik pokropil okolo desiatej v noci. Dôležité je aj pravidelné hnojenie, pretože tráva je veľmi náročná na živiny a pravidelným kosením o ne prichádza. A to je pre anglický trávnik veľmi dôležité – kosiť by ste mali minimálne raz za 5 dní. Dĺžka zostrihu záleží od ročného obdobia, v lete to je okolo 4-5 cm, počas ostatných dní stačí aj 3-3,5 cm.

Nezanedbávajte ani živý plot

Poznáte to, čím sa častejšie striháte, tým vlasy rýchlejšie rastú a sú hustejšie. To isté platí aj o živom plote. Strihajte ho krovinorezom v pravidelných intervaloch, aspoň raz za dva týždne. Už po pol roku uvidíte, ako sa jeho kvalita a hustota zlepšila. Živý plot je ten najlepší plot, aký si môžete do vašej záhrady vybrať. No nie každý má toľko trpezlivosti, aby sa oň vydržal starať. Vydržte aspoň vy.

Strihajte stromčeky

Na jeseň musíte ošetriť aj stromčeky. Ostrihať ich tak, aby budúcoročnú úroda bola bohatšia a kvalitnejšia. Nezabúdajte ani na postrek proti škodcom a poriadne zazimovanie celej záhrady. Hľadáte výrobky, ktoré vám s tým pomôžu? Navštívte Ibo.sk a objavte raj pre svoju rajskú záhradu. Starostlivosť je síce náročná, no výsledný efekt rozhodne stojí za to.