Akú výzdobu na Vianoce?

Pred Vianocami nás okrem nakupovania na štedrovečerný stôl a zháňania darčekov na poslednú chvíľu zaujíma aj otázka aká výzdoba bude hitom tohtoročných Vianoc. Najviac ľudia v Amerike sa predháňajú kto bude mať krajšie vyzdobený dom, iskrivejšie vianočné osvetlenie či najlepšie vyzdobený stromček. U nás to zatiaľ takéto nie je no aj ľudia na Slovensku sa každým rokom viac a viac sústredia na to, aby okrem upratania dokázali svoj príbytok aj pekne farebne vyzdobiť. My vám prinášame hity tohtoročných Vianoc. A čo u vás doma naozaj nesmie chýbať ak chcete byť s vianočnou výzdobou v kurze.

Hlavné je však aby ste si tieto najkrajšie sviatky v roku dokázali pekne užiť so svojou rodinou a blízkymi. Pretože najkúzelnejšia na Vianociach je práve rodinná pohoda a atmosféra. Až potom nasleduje rozdávanie darčekov a všetko ostatné. Je však pravda, že aj toto robí Vianoce Vianocami a bez darčekov a peknej výzdoby by to naozaj nebolo ono. Tohtoročné Vianoce však budú odeté prevažne do bielej farby, ktorá je pre zimu a sneh typická. Od prečačkaných a miestami až gýčových vianočných ozdôb sa upúšťa a teda vo výzdobe kraľuje návrat k prírodným motívom po vzore snehu a ľadu.

Možno je do Vianoc ešte necelé dva mesiace no všetko to začne už teraz 1. novembra na Dušičky. Aj vence na hroby a adventné vence budú zasnežené vďaka vzhľadovo súvisiacemu sklu a bielemu poprašku trblietok, či zafarbeniu čečiny. A aké ozdoby teda na stromček? Obľúbené sú sklenené figúrky, hviezdičky, po novom aj cencúle, vetvičky, lístky, kvetinky či zvieratká, svietiace soby, darčeky….Biela farba bude dominovať aj papierovým dekoráciám, reťaziam a preto ak chcete mať darčeky pekne a štýlovo zabalené, stavte na biely baliaci papier a červenú stuhu.