Archív kategorií: Auto-moto

Znížte svoje náklady za auto

Zdajú sa vám vaše mesačné náklady za auto privysoké? Máte na výber z dvoch možností. Buď si kúpite nové auto, ktoré bude mať len o kúsok vyššiu spotrebu ako kosačka na trávu, alebo skúsite tieto náklady skresať. Ako? Jednoducho. Stačí sa riadiť niekoľkými, najlepšie všetkými, radami, ktoré dostanete v tomto článku a vaša peňaženka už nebude plakať vtedy, keď začuje štrngotať kľúče od auta.

Základom je znížiť odpor vzduchu

Nosíte na streche truhlu na lyže aj počas letných dní? Nájdite si tých pár minút a dajte ju dolu. Vaša spotreba je zbytočne vysoká. Ďalšou možnosťou, ako znížiť odpor vzduchu sú účinné okenné deflektory. Dnes nájdete na trhu okrem deflektorov na okná aj deflektory na prednú kapotu, ktoré tiež znižujú spotrebu.

Majte správne nafúkané kolesá

Správny tlak vo vašich pneumatikách je veľmi dôležitý. Už vtedy, keď máte o 10 % nižší tlak v pneumatikách, ako odporúča výrobca, môže byť vaša spotreba vyššia až o 0,5 l/100 km a to je celkom slušný rozdiel. Zároveň však nie je dobré, keď to s tlakom preženiete. Vtedy pneumatiky strácajú svoje jazdné vlastnosti a jazda nie je taká bezpečná.

Máte často špinavý interiér?

Chodíte často na autoumývarku, lebo máte špinavé koberčeky? Kúpte si gumené autorohože, ktoré jednoducho vyprášite alebo vystriekate wapkou a nebudete sa musieť zapodievať vysávaním či dokonca tepovaním.

Udržujte poriadok v kufri

Nerobte si zo svojho kufra na aute skladisko. To, že vy nevidíte tie kilá zbytočností, ktoré vozíte so sebou, neznamená, že to vaše auto necíti. Urobte si tam poriadok a odľahčite svoje auto.

Tip na záver

Máte kožené sedačky a chcete ich prečalúniť na látkové, pretože vám v lete pijú krv a smažia pokožku? Ušetrite peniaze, zaobstarajte si poťahy do auta. V lete to sedačky nebudú páliť, poťahy ľahko vyperiete, a keď sa budete chcieť vrátiť ku koži, tak ich jednoducho dáte dole a je po probléme.

Vybrať zimné pneumatiky na auto nie je veda

Zima sa blíži rýchlejšie ako cválajúci Martin na bielom koni. Už máte vybraté zimné pneumatiky? Snehové záveje, neudržiavané cesty, mokrá kaša či poľadovica. Je to tu každý rok a rok 2015 nebude žiadnou výnimkou. Aj preto je dôležité, aby ste si si vybrali správne zimné pneumatiky, ktoré vás na ceste podržia a postarajú sa o to, že tento rok odjazdíte bez nehody. Na čo si dajte pri ich kúpe pozor?

Vyberte správnu šírku pneumatík

Pri výbere zimných pneumatík vám môžu pomôcť povinné štítky, no nevyčítate z nich všetko. Zaujímajte sa o šírku pneumatík. Podľa čoho by ste si mali vybrať? Záleží od toho, kde najčastejšie jazdíte. Jazdíte hlavne v meste? Vyberte si širšie pneumatiky, ktoré dokážu lepšie odvádzať mestský kašovitý sneh, majú kratšiu brzdnú dráhu a lepšie zaberajú. A naopak, keď jazdíte v neudržiavanom teréne, je lepšie, keď si kúpite užšie pneumatiky, ktoré neprešmykujú. A ako to je s cenou? Aj lacné pneumatiky môžu byť kvalitné, je tu však jedno ale. Musia byť od špičkového výrobcu.

Vzor dezénu

Na výber máte symetrický a asymetrický dezén. Tu je opäť čas na to, aby ste rozhodli podľa toho, kde jazdíte. Do mesta je vhodnejší symetrický dezén, ktorý opäť lepšie odvádza to niečo posolené, kašovité, čo bolo kedysi snehom. Hlavne pneumatiky Michelin sú známe vďaka svojej kvalite dezénov. Nesymetrický dezén, ako ste si iste domysleli, je vhodnejší mimo mesto. Prečo? Jednak je tichší, podrží vás v zákrutách a hlavne lepšie zaberá na hlbokom snehu.

Výška profilu

V zásade platí, že na zimu sú lepšie pneumatiky s vyšším profilom.  Je to kvôli tomu, že nízkoprofilovky nie sú veľmi vhodné na slovenské cesty. A tie keď pokryje sneh, nikto nevie, aké prekvapenie sa tam ukrýva. S výškou profilu to ale nemôžete prehnať, pretože auto môže byť potom nestabilné. Dôležité je, aby ste kupovali značkové pneumatiky Barum, Michelin, Pirandelli, GoodYear či Bridgestone. Jednoducho pneumatiky od výrobcov s veľkými skúsenosťami. Za kvalitu sa oplatí priplatiť a ona vám to zase oplatí na snehu.

Nebojte sa sadnúť za volant

Mať dnes auto je takmer nutnosťou. Potrebujeme ho nielen na dochádzanie za prácou, či na nákupy, ale nenecháme ho doma ani pri rodinných výletoch, či nutnej návšteve lekára.

Nie každý má všetko po ruke, a tak niekto využíva auto viac, iný menej. Ide však o spoločníka, ktorého sa len tak ľahko nevzdáme. Vlastné vozidlo si však vyžaduje nemálo financií. Okrem jeho obstarávacej ceny treba počítať aj s nemalou sumou poistiek, plnou nádržou aj prípadnými opravami. Ide tak o ďalšieho člena rodiny. Pokračovať v čítaní

Máte ťažkosti pri riadení automobilu?

Možno ste si pri jazde v aute v poslednom čase všimli zhoršené jazdné vlastnosti vášho automobilu. Pri riadení ťahanie na stranu, podivné klopkavé zvuky mierne vibrácie…

Premýšľate v čom je problém, veď sa o svojho štvorkolesového tátoša príkladne staráte.

No tieto a ďalšie príznaky môžu mať na svedomí opotrebované či poškodené silentbloky vo vašom vozidle. Menej technicky zdatných určite napadne otázka čo je to ten silentblok a na čo slúži v automobile.

Názov silentblok vznikol zlúčením dvoch anglických slov silent (tichý) a block (zaistiť). Silentbloky slúžia na pružné uchytenie nápravy, prevodovky či motora ku karosérii. Sú vyrobené tak, aby zniesli aj náročnú prevádzku bez údržby. Ich úlohou je aj pohlcovať vibrácie a tlmiť hluk, ktoré vznikajú pri jazde.

Motor a prevodovka pri svojej činnosti počas jazdy spôsobujú vibrácie o rôznych frekvenciách.

Tlmenie vibrácií je dôležité nielen pre vyšší a lepší komfort z jazdy, ale aj z dôvodu zníženia namáhania a predĺženia životnosti častí vozidla.

Všetko toto môže vplývať tým pádom aj na bezpečnosť počas jazdy a preto je nutné vibrácie čo najviac potlačiť spomínaným silentblokom. Najlepšie a najkvalitnejšie silentbloky nájdete tu.

Takisto vysokú bezpečnosť zaisťujú počas jazdy aj kvalitné pneumatiky.

Veľký sortiment kvalitných značiek s dlhodobou tradíciou a stálym postavením na trhu ponúka firma Syndicus, s.r.o. My vieme, že si zaslúžite kvalitu a preto si z našej ponuky vyberie aj ten najnáročnejší zákazník.

Ak leto ešte poriadne ani nezačalo a vy už máte pocit, že vaše letné pneumatiky by potrebovali vymeniť. Pozrite si našu kvalitu za naozaj nízku cenu, pretože lacné letné pneumatiky nájdete len u nás.

Nové letné pneumatiky zabezpečia lepšiu priľnavosť k vozovke a tým aj bezpečnosť počas jazdy vám a vašej rodine. Nie je nič lepšie ako bezpečný pocit, ktorý by mal byť štandardom pri jazde v automobile.

Ako sledovať spotrebu paliva?

V dnešnej dobe je auto pre nás veľa krát záchranou. Či sa to začína už hneď ráno keď potrebujeme deti odviesť do školy a samy sa dostali do práce alebo pri rôznych rodinných výletoch dovolenkách a auto nám dokonca môže zachrániť pri vážnych situáciach aj život.

Auto sa stalo súčasťou nášho každodenného života či sa nám to páči alebo nie a mnohí z nás si život bez neho už nevedia predstaviť. A aj keď doba pokročila a systémy sa z inovovali krádeže vozidiel dnes nie sú ničím výnimočným. Denne sa stretávame s krádežami aut a každoročne sa ich v priemere odcudzí okolo 3 000.

Páchatelia sa zameriavajú najmä na vozidlá, ktoré sú zaparkované na sídliskách, parkoviskách pri veľkých nákupných centrách a v okolí hotelov.

A ak aj polícia pri náhodnej kontrole zachytí kradnuté vozidlo, môže mať problém dokázať vodičovi, že práve on je zlodej.

A práve z tohto dôvodu sa na gxsolutions.sk zameriavame na monitorovanie vozidiel, aby sa vám raz nestalo, že vykuknete z okna a svojho štvorkolesového miláčika vonku neuvidíte!

Sledovanie osobných vozidiel je pre našu firmu GX SOLUTIONS, a.s. samozrejmosťou. No nezameriavame sa len na osobné vozidlá poskytujeme produkty a služby aj firmám, ktoré prevádzkujú akýkoľvek druh dopravy. Poskytujeme riešenia pre kamiónovú dopravu, autobusovú dopravu a mnoho iných prevratných riešení.

Pre monitorovanie vozidiel a strojov používame GPS technológiu, ktorá sleduje pohyb, stav a výkony vozidiel; ich činnosť, činnosť zamestnancov a akékoľvek iné požadované parametre sledovania.

Celkovo vám ponúkame GPS monitoring pre sledovanie polohy, telemetrické riešenia, SW a HW riešenia presne na mieru zákazníka, servisné a iné služby.

Radi vám poskytneme odborné konzultácie a poradenstvo v tejto oblasti. V dnešnej ťažkej dobe šetrí peniaze asi naozaj každí a preto vás určite poteší, že sa zameriavame aj na meranie spotreby paliva.

Šetrite pri každej jazde autom

Neustále hľadáme kde ušetriť. Ceny všetkého stúpajú až závratným tempom, no výplaty sa nezvyšovali už roky. Naše náklady na bežný život stúpajú a čoraz menej nám zostáva nielen na naše koníčky, či cestovanie, ale aj na nevyhnutné potraviny a bývanie. Toto však zdá sa netrápi nikoho, a tak sami musíme hľadať kde ušetriť. Náš životný štandard sa tak stále viac znižuje.

Ak už dnes premýšľate, ako v budúcnosti ušetriť, môžu byť správnou voľbou práve investície do moderných technológií. To neplatí len pre náš domov kde správnym zateplením a orientáciou domu na svetové strany, môžete ušetriť na vykurovaní v zime, prípadne chladení v lete. Jednoduchým zásahom aj do Vášho auta môžete ušetriť stovky eur ročne.

Auto predsa využívame pravidelne, a tak nás vie poriadne zaskočiť každá návšteva čerpacej stanice. Práve spotreba je dôležitým parametrom pri samotnej prevádzke auta. Aby ste nemuseli čoskoro presedlať na bicykel, zvážte prestavbu na LPG. Tento zásah do vozidla Vám prinesie úsporu síce nie na množstve minutého paliva, ale vďaka výrazne nižšej cene tohto plynu budete na čerpacích staniciach z peňaženky vyťahovať len polovicu peňazí ako doteraz.

Takáto prestavba Vášho benzínu však vyžaduje vyššie prvotné investície, pozrite si cenník montáže LPG tu. Pri pravidelnom jazdení a využívaní auta pri ceste do práce sa Vám tieto peniaze vrátia približne za jeden rok. S výraznou úsporou však jazdíte aj naďalej. Presnejšiu návratnosť LPG si aj pre Vaše auto jednoducho vypočítate na progasauto.sk.

Nečakané výdavky vedia poriadne zaskočiť

Dnes nemá peniaze nikto nazvyš. Výplaty sú nízke a náklady na základné životné potreby zasa neporovnateľne vysoké. Preto sa musíme prispôsobiť situácií a väčšina z nás sa naučila ušetriť aj z mála. Obmedzujeme tak vlastné neresti a sebe aj rodine doprajeme len to najnutnejšie. Z mála však veľa neušetríte. Preto sme veľmi zle pripravení na nečakané udalosti. Ak si niečo nemôžeme naplánovať, spája sa táto situácia s veľkým stresom. Krízové situácie riešime takmer každý deň, no ak je potrebné niečo opraviť, či vymeniť za nové okamžite zistíme, že aj napriek dlhému sporeniu, potrebnú čiastku jednoducho nemáme.

Nahradiť tak nevyhnutné domáca spotrebiče nie je vôbec jednoduché. Ešte horšie však je ak sa pokazí Vaše auto, na ktorom pravidelne dochádzate za prácou. Návštevy v autoservisoch nepatria k lacným záležitostiam a vždy predstavujú výraznú záťaž pre Vašu peňaženku. Auto však vyžaduje naše peniaze oveľa častejšie. Ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám na cestách, nestačí len jazdiť podľa predpisov, v poriadku musí byť aj auto a samotné pneumatiky. Netreba teda dbať len na sezónu, ale ak ich chcete kupovať čo najmenej, hľadajte kvalitné značky. Pneumatiky Continental ponúkajú vysokú mieru bezpečia aj pre cestujúcich. Kvalitná značka znamená aj väčšiu odolnosť voči opotrebeniu, a tak Vám vydržia dlhšie ako tie neznačkové.

Väčšina z nás nemá dostatok peňazí, aby sme mohli robiť aj väčšie nákupy bez veľkého premyslenia. Kupujeme tak len to najnutnejšie a krása ide bokom. Ak však hľadáte športové hliníkové disky, kliknite na pneumatiky.sk.

Auto v dobrom technickom stave

Naše cesty sú preplnené autami všetkých typov a značiek. Preto je občas zložité sa dostať z bodu A do bodu B. Na týchto štvorkolesových tátošov sme si už zvykli natoľko, že bez nich by sme boli stratení. Využívame ich na dochádzanie za prácou, ale nepovšimnuté ich nenecháme ani ak ide o zábavu. Autom tak cestujeme aj na dovolenky a výlety do okolia. Očakávame, že budú funkčné stále, a to bez akýchkoľvek zásahov, či starostlivosť. Ide však o stroje, ktoré sa pokazia vždy v tej najnevhodnejšej chvíli.

O ich technický stav sa teda treba dobre starať. Všetci vieme, že opravy, či už na staršom alebo novom modely, stoja nemalé finančné prostriedky, a tak by sme sa im pokiaľ možno mali vyhnúť. Nie vždy je to však možné, a v podstate by sme ho preventívnej kontrole museli podrobiť asi každý mesiac. Avšak byť sám sebe mechanikom zvládne len málokto a túto činnosť nechať vykonať v autoservise tiež nie je zadarmo. Zostáva Vám teda len dúfať, že bežná starostlivosť o plnú nádrž, čistú karosériu, najmä po zime, ale aj pravidelne sa opakujúce povinné technické kontroly, odhalia možné chyby skôr, ako Vám auto vypovie poslušnosť. Náhradné diely najmä tie väčšie časti motorov nie sú lacnou záležitosťou, a tak motoristi siahajú radšej po repasovaných turbo-dúchadlách. Vďaka nim budete mať vyšší výkon za rozumnú cenu. Nielen výkon je dôležitý, bezpečnosť by mala byť na prvom mieste, a tak porozmýšľajte nad repasom brzdových strmeňov. Aby ste na opravách neminuli aj posledné úspory, kliknite sem. Aj na náhradných dieloch sa dá ušetriť.

Aby sa Vám jedlo v aute nepokazilo

Počasie na našom území sa čoraz viac mení. Mierne podnebie už nie je definované len pravidelnými prechodnými ročnými obdobiami, teplými letami a studenými zimami. Každým rokom sa jar a jeseň skracujú, až sa občas zdá, že zo zimy prejdeme rovno do leta a naopak. Zimy sú chladné a dlhé, aj keď v poslednej dobe sa snehové zrážky presúvajú z decembra na január až marec, niekedy až do konca apríla. Leto sa zasa začína už v máji a teploty stúpajú na nebývalé hodnoty. Takéto zmeny nie sú dobré ani pre náš organizmus, ani pre samotnú prírodu. Vďaka častým jarným mrazom prichádzame o úrodu ovocia a zeleniny. Zriedkavé letné zrážky zasa nepriaznivo vplývajú na úrodu zemiakov či strukovín.

Prečo sa to deje je otázka pre povolaných. Isté však je, že zmeniť tento trend na pôvodný stav je nereálne, preto rovnako ako nám tak aj prírode okolo nás nezostáva nič iné ako sa prispôsobiť. Rastlinám to bude trvať dlhšie, prípadne môžeme začať pestovať plodiny, ktorým práve takéto počasie vyhovuje.

Ak chceme mať potraviny vždy správne uskladnené, doma máme chladničku. Aby sme však naše jedlo a nápoje nevystavovali nepriaznivému počasiu aj počas cestovania, môžeme si zaobstarať autochladničku. Tieto zväčša používajú kamiónisti, ktorí trávia dlhé týždne na cestách.

Táto však môže byť užitočná aj dovolenkárom, ktorý sa chystajú teplé počasie stráviť niekoľko kilometrov od svojho domova. Termoelektrická chladnička Vám poslúži nielen v osobnom aute ale najmä v karavane. Budete tak mať potraviny v chlade počas celej Vašej dovolenky.

Do autobusov sa však viac odporúčajú kompresorové chladničky, keďže tieto majú vyššiu obstarávaciu cenu, no na druhej strane zasa Vaše nápoje udržia bezpečne v chlade bez ohľadu na vonkajšiu teplotu.

Chcete ušetriť pri jazde autom?

Auto využívate takmer každý deň? Jazdíte do práce ale aj za zábavou?

V tomto prípade Vás určite nepotešia ceny pohonných hmôt a je jedno či jazdíte na benzín alebo naftu. Ceny sa jednoducho vplyvom trhu menia, a to najmä smerom nahor.

Ak sa aj výnimočne stane, že z nejakého dôvodu ceny na svetových trhoch klesnú, akosi naši prevádzkovatelia čerpacích staníc na túto skutočnosť radi pozabudnú a ochotne si nechávajú na čas kým svoje ceny upravia smerom nadol.

Oveľa častejší jav však je, že ceny stúpajú. V tomto prípade so zmenou ceny neváhajú ani minútu, ba veľakrát so zvyšovaním začnú ešte pred samotnými trhmi a stačí im predpoklad, že sa ceny pravdepodobne budú dvíhať.

Ak Vás táto naháňačka už nebaví a nechcete takmer každý deň porovnávať ceny pohonných hmôt vo Vašom okolí, máte len dve možnosti, vzdať sa svojho dopravného prostriedku, čo by asi pre väčšinu bolo nemysliteľné, alebo vymeniť klasický benzínový pohon za LPG.

Prestavba na LPG sa uskutočňuje namontovaním sekvenčných systémov od renomovaných výrobcov LPG systémov, ktoré ponúkajú produkt, s ktorým je zákazník spokojný. Veď každý z nás chce aby mu každé zariadenie fungovalo bez porúch a komplikácií a nepotrebovalo veľké zásahy pri údržbe.

Viacbodové vstrekovania majú prepínač, a taktiež riadiacu jednotku, vďaka ktorej Vaša originálna riadiaca jednotka nerozozná, že zdroj energie pre auto je LPG a nie benzín.

Hlavným dôvodom na prestavbu bežného spaľovacieho motora je samozrejme úspora financií pri kúpe pohonných hmôt. Tá sa týmto zásahom dá znížiť až o 50%. Ďalšou výhodou je tichší a pravidelnejší beh motora, a teda aj jeho menšie opotrebenie, keďže sa plyn do spaľovania dostáva v plynnom skupenstve. Predlžuje sa aj časové obdobie na výmenu oleja, čo predstavuje ďalšiu úsporu finančných prostriedkov.

Pohon automobilu na LPG je v rámci celej Európy pomerne obľúbený, takže sa nemusíte obávať, že nebudete počas jazdy napríklad na dovolenku, mať kde natankovať.