Beriete šetrenie na ľahkú váhu?

Takýto prístup sa Vám vypomstí vždy, či už je dôvodom nízky príjem, alebo nadštandardný životný štýl, pre ktorý Vám na konci mesiaca nezostane nič, čo by ste mohli odložiť bokom. Rezerva je aj napriek neustále prezentovaným a jednoducho dostupným pôžičkám predsa len prvou záchranou pri akýchkoľvek neočakávaných výdavkoch.

Aj keď jej tvorba zaberie viac času, neodkladajte to. Časom sa dá predsa len aj z malej sumy našetriť potrebná rezerva. Tá by mala predstavovať pokrytie 3 až 6 mesačných výdavkov Vašej rodiny. Je však zarážajúce, že viac ako 75 % z nás má problém aj s platením celkom bežných výdavkov v našej domácnosti. Ak teda máte problém z výplaty zaplatiť byt, energie, či potraviny pre rodinu, niečo nie je v poriadku, a treba to riešiť. Inak sa do závažných problémov dostanete aj pri vyššom účte za telefón, či menšom nedoplatku za energie.

Šetrenie by teda malo byť prvým krokom rodinného rozpočtu, no čo ak ste to zanedbali a zrazu sa objavila potreba hoci len pár desiatok eur? V takomto prípade je dobré ak sa môžete obrátiť na rodinu a priateľov. Tieto pôžičky sú najlacnejšie, no myslite na ich včasné splatenie. Ak túto možnosť nemáte, zostáva už len mini pôžička. Spoločnosti Vám však požičajú maximálne 200 – 300 €, no aj to až po čase, ak si vezmete druhú, či tretiu pôžičku. Tieto peniaze sú však pomerne drahé a neraz zaplatíte aj o tretinu viac, ako ste si požičali.

Vyššie sumy sú však taktiež realitou, no tu treba dobre zvažovať akej spoločnosti dáte prednosť. Všetko závisí od Vašej bonity, a tak aj napriek reklamovaným nízkym úrokom sa Vy môžete vyšplhať pokojne aj na 15 %, či dokonca ojedinele až na 30 %. Ak teda potrebujete povedzme 1 000 €, je dobré zvážiť, či by ste lepšie neobišli s kreditnou kartou. Tu však treba myslieť na skoré splatenie dlhu, aby ste nezmeškali koniec bezúročnej doby.

Komplikácie nastávajú v prípade keď potrebujete viac ako 1 000 €. Táto suma urobí šarapatu aj v rozpočte, kde bolo myslené na rezervu vopred. Takéto sumy sú už vysoké, a tak väčšiu istotu ponúkajú banky. Pozor však na bezúčelový úver, ten je síce jednoduchšie získať, no podmienky sú menej výhodné, ako keď banke preukážete účel použitia týchto finančných prostriedkov.

Medzi obľúbené nebankové online pôžičky patrí pôžička od CreditOne.sk