História a popularita kasín

Kasíno je podnik na prevádzku určitých typov hazardných hier. Najčastejšie ich možno nájsť v blízkosti hotelov, reštaurácii či obchodov. Dopredu je treba zakúpiť si hracie žetóny, s ktorými sa jednotlivé hry najčastejšie hrajú. Keď sa vám podarí vyhrať, získate tiež žetóny, ktoré si pred odchodom z kasína vymeníte za reálne peniaze.

Najväčšie kasína sú v Monte Carle, Las Vegas, Macae alebo v Atlantic City. Vo väčšine štátov je osobám do 18 rokov vstup do kasín zakázaný, v niektorých štátoch je táto hranica posunutá až na 21 rokov.

Veľa hazardných hier v kasínach si bralo inšpiráciu práve z histórie. Prvé zmienky siahajú až ďaleko pred naším letopočtom a je obecne známe, že gamblerstvo malo zastúpenie medzi všetkými sociálnymi skupinami. Dokonca v minulých dobách zákonodárci nariaďovali ako hrať a zaobchádzať s kockami. V roku 1387 vo Francúzsku vynašli hracie karty.
Zákazníci v kasínach môžu hrať na hracích automatoch alebo iné ďalšie hry, v ktorých výhra závisí od náhody, v niektorých prípadoch od zručnosti. Náhodným je napríklad ruleta, závisiace od zručnosti sú blackjack a poker.

Hry sú spravidla predurčené tak, že kasína zarábajú pomocou malej percentuálnej výhody, ktorú má kasíno nad hráčom.

Medzi najobľúbenejšie a najpopulárnejšie hry v kasíne patria: bakarat, blackjack, kocky, keno, ruleta, sloty – hracie automaty.

Kráľovnou kasínových hier je jednoznačne ruleta. Jej popularita sa ešte zvýšila vynálezom internetu, kedy začali vznikať online kasína a magazíny o rulete, ktoré ponúkajú kompletné prehľady a štatistiky o jednotlivých kasínach: kliknite tu pre kompletnú analýzu hlavných on-line kasín.

O pôvode rulety existuje niekoľko teórii, ale väčšina ľudí sa zhodne na tom, že ju vynašli vo Francúzsku v 18. storočí. Prvé moderné kolo na ruletu vynašiel francúzsky matematik, fyzik a filozof Bais Pascal, ktorý sa pokúšal vynájsť aj perpetuum mobile. Jeho zámerom nebolo vytvoriť hazardnú hru, podieľal sa na modernej rulete a o niekoľko dekád neskôr sa jeho kolo začalo používať ako hazardná hra.

Ruleta sa po vynájdení internetu stala jednou z najrešpektovanejších hier v online kasínach vďaka svojmu elitnému a elegantnému výzoru, ale aj vďaka lacným cenám v online prevádzkach.

Klasické kasína ponúkajú verzie buď s jednou alebo dvojitou nulou, v online kasínach majú hráči možnosť výberu hry, ktorú chcú hrať.

Online kasína ponúkajú aj bonusy, po registrácii získate množstvo extra peňazí naviac, po tom ako vložíte vlastné peniaze. Práve tieto veci spravili ruletu veľmi populárnou, určite nenájdete kasíno, ktoré ju neponúka.