Archív kategorií: Cestovanie

Kam na lyžovačku?

Ešte tu máme iba jeseň no zima už pomaly klope na dvere. A ak ste milovníkmi klasickej pravej zimnej dovolenky, mali by ste sa začať obzerať po vhodnom mieste. Možno sa to nezdá ale už za pár týždňov bude mať väčšina lyžiarskych centier a stredísk na Slovensku plno. Či už počas vianočných sviatkov, na Silvestra ale aj na nový rok a rezervácie neutíchajú ani po troch kráľoch. Všetko však závisí od toho akú snehovú nádielku nám tohtoročná zima pripraví.

Dúfajme len, že bude lepšia ako tá minuloročná a milovníci snehu si konečne prídu na svoje. Či už pôjdete s rodinou a deťmi, partiou kamarátov alebo kolegov z práce určite si užijete kopec zábavy, pretože naše hory sú naozaj krásne a v zime to platí dvojnásobne.

Preto nečakajte, sadnite si s potencionálnymi „účastníkmi zájazdu“ a pekne sa dohodnite na tom kedy a kam presne pôjdete. V predstihu si nachystajte lyže, tí zdatnejší snowboardi a malým deťom lopaty a sánky. A kam slovenský lyžiari vyrážajú najradšej a najčastejšie? Samozrejme, že medzi absolútnu špičku patria určite Vysoké Tatry a slovenské lyžiarske stredisko Jasná.

O tom, že každý náruživý lyžiar musí toto stredisko navštíviť ani nepochybujte! Nedávno tam totiž vybudovali snowboard park a tak sa stalo ešte obľúbenejším ako bolo doteraz. Navyše kvalita poskytovaných služieb, pekné hotely, kvalitné zjazdovky, nočná sánkovačka, snežné zábavky a navyše pravidelný kultúrny program – to všetko Jasná ponúka a vedzte, že môže svojimi službami pokojne konkurovať aj zahraničným lyžiarskym strediskám.

Najlepšie lyžiarske strediská

Jeseň už máme v plnom prúde tu a tak zostáva iba otázkou času kedy na dvere zaklope aj zima. No a práve k nej zaručene patria aj zimné športy. Je jedno či dávate prednosť lyžiam, snowboarde alebo šanteniu s deťmi na sánkach. Každí, malí a aj tí veľkí sa túžia aspoň na chvíľku vyblázniť v snehu. Niekomu postačí aj tradičná lyžovačka v našich veľhorách Tatrách, či Jasnej, no pre tých, ktorí nemajú hlboko do vrecka tu máme zoznam najlepších lyžiarskych stredísk z celého sveta.

Začnime ako inak v Európe, respektíve v Talianskom Cortina D´Ampezzo. Aj keď Taliansko má mnohé lyžiarske strediská toto patrí medzi najkrajšie. Vedeli ste, že sa tu konali v roku 1956 Zimné olympijské hry?

Síce zostávame v Európe ale presunieme sa do Rakúska presnejšie do lyžiarskeho strediska Kitzbuhel o ktorom sa hovorí, že má najkrajšie zjazdovky na svete, ktoré sa nachádza v Tirolských Alpách vzdialené asi 100km od Innsbrucku. Toto lyžiarske stredisko má jednu z najstarších zjazdoviek na svete. Nevynecháme ani Francúzsko, ktoré ponúka množstvo krásnych lyžiarskych stredísk, jednoznačným víťazom je Chamonix, Mont-Blanc. Tu sa konali historicky prvé Zimné olympijské hry na svete. Ďalej je tu aj Švajčiarsko v ktorom sa nachádzajú lyžiarske strediská akými sú Matterhorn a Zermatt.

A prečo práve tieto strediská? Určite aj vy na svahu dávate prednosť peknému slnečnému počasiu a sviežemu horskému vzduchu a práve tieto strediská to ponúkajú. A kam by ste mali vyraziť ak by ste chceli ísť na lyžovačku mimo Európu? No jednoznačne do USA, presnejšie do Colorada. Jeho lyžiarske stredisko Aspen sa objavilo v mnohých hollywoodskych filmoch a prezentuje sa ako lyžiarske stredisko väčšinou pre milionárov.

Aj menší darček môže mať veľký úspech

S blížiacimi sa Vianocami sa možno aj Vy len pousmejete nad vianočnou ponukou v obchodoch, ktorú môžeme obdivovať aj v týchto dňoch.

Obchodníci jednoznačne predbiehajú dobu a o skutočnosti blížiacich sa sviatkov nás nezabudnú informovať aj niekoľko týždňov vopred. Ak však aj Vás stres pred Vianocami zabíja, možno by ste tieto výzvy na nákup nemali brať na ľahkú váhu.

Stres zažívame najmä z nakupovania v preplnených obchodoch, pretože kúpa darčekov na poslednú chvíľu sa stala naším národným športom. Iste ak čakáte na vianočné prémie, len ťažko nájdete potrebnú hotovosť už teraz, no ak máte tú možnosť, využite dobré ceny v obchodoch aj niekoľko týždňov pred Vianocami. Ak budete darčeky kupovať už teraz, vyhnete sa preplneným obchodom neskôr. Naviac ceny vedia tesne pred Štedrým dňom stúpnuť. Porovnávaním si teda môžete ušetriť nielen starosti, ale aj eurá v peňaženke.

Najťažšie sa hľadá darček pre ženu, no ak chcete potešiť svojho partnera, len pánske oblečenie nestačí. Aj my ženy teda občas tápeme. Darček pre muža nemusí byť len praktický, no rozhodne musí potešiť.

Radosť celej rodine však môžete urobiť aj nie veľkým darom, teda aspoň nie čo do veľkosti. Iste, pohľad na stromček s bohatou nádielkou poteší, no ak Vás omrzelo kupovať množstvo drobností, ktoré sú aj tak nepotrebné, investujte radšej do niečoho, čo ocení celá rodina. Tým správnym môže byť aj kúpa dovolenky. V lete predsa aj tak pôjdete k moru, tak prečo to nespojiť a neušetriť? Aj Váš sen o Cypre tak môže byť dostupný na tiptravel.cz, už o pár týždňov.

Zahraničie Vám dá veľa

Záujem o štúdium na vysokej škola stále stúpa. Dôvodom však nie je len snaha získať vedomosti, ale aj vyhnúť sa úradu práca aspoň o nejaký ten rok dlhšie. Situácia na trhu nie je stále dobrá, voľných pozícií je málo a tie najlepšie sa vychytajú veľmi rýchlo. Naopak o tie menej atraktívne nie je záujem, a aj ak sa niekto nájde, zväčša nevydrží dlho.

Toto si dobre uvedomujú aj stredoškoláci, naviac keďže už vysokoškolský titul je pomerne rozšírený, vedia, že len s maturitou by mali šance napríklad len vo výrobe. Tam sa však môžete ocitnúť aj s titulom pred menom. Dôvodom je skutočnosť, že si nevyberáme presne to, v čom by sme sa mohli uplatniť neskôr. Dávame tak prednosť jednoduchšiemu štúdiu, len aby sme nejakú školu vôbec skončili. Pokračovať v čítaní

Ideálna dovolenka na Cypre

Konečne je tu leto a práve sa rozhodujete aj s rodinou kam na letnú dovolenku? Tradičné dovolenkové destinácie Slovákov ako sú Chorvátsko, Bulharsko a Grécko vás už nebavia? Chceli by ste zmenu, no nejakú dovolenku napríklad na Hawaii si väčšina z nás dovoliť nemôže. No boli ste už niekedy na Cypre? Ten vás dokáže prekvapiť mnohými vecami v príjemnom zmysle a vy budete mať skutočne pocit ako v raji, na svoje si prídete nielen vy ale aj vaše deti. Ktorým aby sa nenudili nezabudnite pribaliť do batožiny aj maľovanky a nejaké farbičky a kresliace potreby. Pokračovať v čítaní

Dovolenka na takmer opustenom ostrove

Náročné pracovné vyťaženie Vám určite dáva zabrať. Niektoré profesie sú jednoducho úzko späté s náročnou fyzickou, ale aj psychickou prácou. Ak aj Vy patríte do tejto kategórie, letnú dovolenku si vyberajte starostlivo.

Oddych bez preplnených hotelových komplexov, plačúcich detí pri bazéne ale aj preplnených pláží si určite viete predstaviť.

Ak si chcete užiť dokonalý oddych a relax bez týchto rušivých elementov, zabudnite tento rok na Taliansko či Španielsko. Radšej sa poobzerajte po exotických dovolenkových destináciách. Tieto síce potrebujú vyššie finančné investície, ale zaručene nenatrafíte na zástupy hlučných turistov.

Ideálnou voľbou by bola dovolenka na opustenom ostrove. Žiaľ takéto naše cestovné kancelárie neponúkajú. Omyl! Dovolenka na takmer opustenom ostrove sa dá kúpiť aj u našich predajcov. Iste, že nejde o dovolenku typu Robinson, ale v podstate o oddych a relax o samote, a to pri dodržaní Vami požadovaných štandardov ubytovania a poskytovaných služieb. Takúto možnosť máte pri dovolenke na Maledivách. Už len pri pohľade na fotografie z tohto súostrovia v Indickom oceáne je človeku teplejšie pri srdci.

Maledivy sú tvorené z takmer 1200 malých ostrovov a koralovým útesom. Väčšina ostrovov je neobývaná a v lagúne, ktorú tvoria sa nachádza bohatý podmorský život. Nádherné široké pláže s malým množstvom turistov ponúkajú možnosť nájsť si ten správny kúsok zlatistého piesku práve pre Vás, a môže sa tiež stať, že sa po širokej prekrásnej pláži budete s partnerkou prechádzať len sami dvaja. Takúto nikým a ničím nerušenú romantiku v iných kútoch sveta jednoducho nenájdete.

Na ostrovoch je úradným jazykom maledívština ale bežne sa dohovoríte po anglicky.

Dovolenku na Maledivách môžete plánovať takmer počas celého roka, vďaka ich rovníkovej polohe je počasie stále. Ak si teda chcete vychutnať nerušenú dovolenku a romantiku v krajine slnka s kokosovými palmami, určite sú Maledivy tým správnym oddychom pre Vás.

Kúpa letenky

Je známe, že počas veľkých sviatkov, medzi ktoré nepochybne patria aj Vianoce, sa prepravuje najväčší počet ľudí. Jedna skupina sú ľudia, ktorí odišli za prácou niekde do zahraničia a na Vianoce sa vracajú späť domov, aby ich mohli stráviť so svojimi najbližšími. Druhá skupina ľudí je zas taká, že má niekde v zahraničí svojich blízkych a cestujú za nimi, aby mohli byť spolu. Ak sa aj vy chystáte cestovať, možno práve letecky a potrebujete letenku, určite navštívte letenky.sk, kde nájdete širokú ponuku rôznych leteniek za bezkonkurenčné ceny.

V súčasnosti najlacnejšie letenky na trhu ponúka spoločnosť CK Malko Polo na svojich webových stránkach. Medzi najlepších leteckých prepravcov jednoznačne patrí Ryanair, austrian arlines a iné. Takže určite neváhajte a využite ich služby. Ponúkajú letenky s odletom z Bratislavy, Košíc, samozrejmosťou sú aj letenky s odletom z Viedne. Keď sa rozhodneme letieť, určite vyhľadávame tie najkvalitnejšie služby. Preto je veľmi dôležité vybrať si toho správneho leteckého prepravcu, aby sme boli naozaj spokojní.

Letenky a prepravcu však nezháňame len počas Vianoc. Ďalšou veľmi dobrou príležitosťou je rezervácia letenky na dovolenku, ktorá by mohla byť veľmi dobrým vianočným darčekom. Ak si to dobre premyslíte a zistíte, aká destinácia či krajina vás láka, môžete využiť toto predvianočné obdobie na rezerváciu letenky na dovolenku, ktorú absolvujete trebárs aj v lete. Práve v tomto období totiž môžete nájsť veľa lukratívnych ponúk na letenky do veľmi zaujímavých krajín, a to vo veľmi dobrých cenách. Ak napríklad túžite navštíviť Južnú Ameriku, môžete natrafiť práve na letenku do Južnej Ameriky ktorej určite neodoláte.

Víkendové pobyty

VAj vy sa cítite unavení, vyčerpaní a bez nálady? Zdá sa vám, že vás bolí celé telo a že by ste
potrebovali oddych? Zima je krásnym obdobím, ktoré sa dá všestranne využiť, ale aj obdobím, kedy sa často cítime zničení a bez síl. Často je to z dôvodu, že nemáme toľko pohybu ako napríklad v lete. Lebo nie všetci pestujeme nejaký zimný šport, či chodíme na zimnú turistiku.

Ak patríte aj vy do skupiny ľudí, ktorí by urýchlene potrebovali načerpať nové sily, čo tak zájsť
si na nejaký pekný pobyt na Slovensku? Víkendové pobyty si môžete užiť napríklad vo Vysokých Tatrách, Nízkych Tatrách, v Jasnej, na Liptove, či v piešťanských kúpeľoch. Sú to skutočne krásne miesta, ktorých návštevu určite nebudete ľutovať. Tieto pobyty môžete absolvovať od piatka do nedele, ale na mnohých miestach aj v hociktoré dni v týždni. Súčasťou takýchto pobytov sú voľné vstupy do bazénov, sáun, fitness, mnohé obsahujú aj rôzne relaxačné a wellness procedúry. Jedinečné prostredie týchto miest vám umožní krásne prechádzky zimnou prírodou. Pokiaľ máte radi lyžovanie, môžete takýto pobyt spojiť aj s týmto krásnym zimným športom.

Wellness procedúry sú zamerané prevažne na prevenciu. Poskytovatelia pobytov spojených s wellness procedúrami nie sú viazaní radom zákonných povinností, ako napríklad prevádzkovatelia kúpeľných procedúr. Wellness procedúry sú zamerané na skvalitnenie fyzickej zdatnosti a pohyb, odbúranie stresu, oddych a uvoľnenie. Pomocou množstva zariadení je možné prevádzať širokú paletu týchto procedúr, ktoré pozitívne ovplyvnia vaše telo i dušu, pomôžu vám nájsť stratenú rovnováhu. Tá je základom, aby sme mali dobrý pocit z každého ďalšieho dňa.

Wellness centrá možno rozdeliť na športové zariadenia, spa či relaxačné centrá a beauty alebo
kozmetické salóny. Hotelové športové zariadenia zahŕňajú posilňovňu, plavecký bazén, tenisový
kurt, golfové ihriská a iné ihriská určené pre kolektívne športy. Relaxačné centrum spa je určitou alternatívou k prevádzke kúpeľného charakteru, nepredstavuje však liečbu pomocou prírodných zdrojov, ale pomocou komplexu relaxačných a regeneračných zariadení.

Zimná dovolenka

Určite sa zhodneme na tom, že počas roka často trávime so svojou rodinou veľmi málo času. Mnohí sú vycestovaní za prácou v zahraničí a domov chodia len občas, alebo iní pracujú síce tu, ale často od rána do večera, aby dokázali svoju rodinu zabezpečiť.

Sú medzi nami aj takí, ktorí sa počas dlhšieho voľna radi vyberú niekam na krátku dovolenku. Inšpirovať sa môžete aj na kiskatravel.sk. Nájdete tu pestrú ponuku rôznych ubytovaní, medzi ktorými si určite vyberiete a nájdete miesto, kam s rodinou vycestujete. Ubytovať sa môžete na nejakej peknej chate na Slovensku, ktorých tu tiež nájdete veľa.

Zima je obdobím, kedy je vonku mráz, padajú nám snehové vločky a v krbe praská drevo, preto ju máme mnohí veľmi radi. Ale je aj obdobím rôznych zimných športov, čo mnohých teší ešte viac. Jedni radi korčuľujú, iní radi lyžujú, ďalší majú radi turistiku krásnou zimnou prírodou. Všetci sa snažíme nájsť si niečo, čo by nás bavilo a napĺňalo. Ako sme už spomínali, mnohí majú radi lyžovanie. V ponuke kiskatravel nájdete aj širokou ponukou lyžiarskych stredísk, ktoré môžete navštíviť, ak sa vám bude dať.