Štýlové krby

Ak chcete vlastniť krb, určite navštívte palomino.sk. Táto firma pôsobí na trhu s kozubovou technikou od roku 2006. Ponúkajú špeciálne liatinové krbové vložky, ale aj teplovodné krby, ktoré sú stále viac populárne. Z pestrej ponuky si vyberie každý, kto chce mať krb vo svojom dome. Dokonca, realizujú aj stavby krbov na kľúč. Zákazník má možnosť výberu z rôznych modelov, alebo vám ho zrealizujú podľa vašich špecifických predstáv.

Výkon, krbové vložky, kozuby a krby – výkon vložky je veľmi podstatný parameter, ktorý má vplyv aj na jej životnosť. Závisí od objemu miestnosti, ktorú je potrebné vykurovať. Možno vás zaujíma rozdiel pojmov nepretržité kúrenie a prerušované kúrenie. V prvom prípade to znamená, že vo vložke sa môže kúriť 24 hodín denne, 7 dní v týždni a po jednorázovom priložení dokáže oheň horieť viac ako 10 hodín. Pri takzvanom prerušovanom kúrení sa tiež môže kúriť 24 hodín a každý deň, avšak dĺžka trvania horenia ohňa je len do 10 hodín.

Najdôležitejším parametrom funkčnosti krbu je montáž. Každá vložka musí byť kvalitne nainštalovaná, aby fungovala bez najmenších problémov. Platí to pre montáž vložky, ale aj pre montáž vzduchotechniky. Dôležitým parametrom je výška a funkčnosť komína, druh, výhrevnosť a vlhkosť paliva. Neoddeliteľnou súčasťou vložky je komínová klapka. Jej funkciou je stlmenie komínového ťahu, aby sme v kombinácii s prívodom vzduchu dosiahli optimálne tempo spaľovania. Krbové vložky je potrebné umiestniť v centrálnej miestnosti domu, kvôli zabezpečeniu rovnomerného prestupu tepla.