Chcete ušetriť pri jazde autom?

Auto využívate takmer každý deň? Jazdíte do práce ale aj za zábavou?

V tomto prípade Vás určite nepotešia ceny pohonných hmôt a je jedno či jazdíte na benzín alebo naftu. Ceny sa jednoducho vplyvom trhu menia, a to najmä smerom nahor.

Ak sa aj výnimočne stane, že z nejakého dôvodu ceny na svetových trhoch klesnú, akosi naši prevádzkovatelia čerpacích staníc na túto skutočnosť radi pozabudnú a ochotne si nechávajú na čas kým svoje ceny upravia smerom nadol.

Oveľa častejší jav však je, že ceny stúpajú. V tomto prípade so zmenou ceny neváhajú ani minútu, ba veľakrát so zvyšovaním začnú ešte pred samotnými trhmi a stačí im predpoklad, že sa ceny pravdepodobne budú dvíhať.

Ak Vás táto naháňačka už nebaví a nechcete takmer každý deň porovnávať ceny pohonných hmôt vo Vašom okolí, máte len dve možnosti, vzdať sa svojho dopravného prostriedku, čo by asi pre väčšinu bolo nemysliteľné, alebo vymeniť klasický benzínový pohon za LPG.

Prestavba na LPG sa uskutočňuje namontovaním sekvenčných systémov od renomovaných výrobcov LPG systémov, ktoré ponúkajú produkt, s ktorým je zákazník spokojný. Veď každý z nás chce aby mu každé zariadenie fungovalo bez porúch a komplikácií a nepotrebovalo veľké zásahy pri údržbe.

Viacbodové vstrekovania majú prepínač, a taktiež riadiacu jednotku, vďaka ktorej Vaša originálna riadiaca jednotka nerozozná, že zdroj energie pre auto je LPG a nie benzín.

Hlavným dôvodom na prestavbu bežného spaľovacieho motora je samozrejme úspora financií pri kúpe pohonných hmôt. Tá sa týmto zásahom dá znížiť až o 50%. Ďalšou výhodou je tichší a pravidelnejší beh motora, a teda aj jeho menšie opotrebenie, keďže sa plyn do spaľovania dostáva v plynnom skupenstve. Predlžuje sa aj časové obdobie na výmenu oleja, čo predstavuje ďalšiu úsporu finančných prostriedkov.

Pohon automobilu na LPG je v rámci celej Európy pomerne obľúbený, takže sa nemusíte obávať, že nebudete počas jazdy napríklad na dovolenku, mať kde natankovať.