Zázrak z vaječných škrupín

Počuli ste už o firme BIOMIN? Ak nie, určite ju navštívte na bio-min.sk. História tejto firmy sa začala písať v roku 1990, kedy vznikla so zameraním na výrobu lieku ako biopreparátu s vysokým obsahom calcia, ktorý sa vyrábal z vaječných škrupín. V priebehu svojej existencie sa vyvinula na modernú a veľmi úspešnú farmaceutickú spoločnosť. Stabilnú pozíciu zastáva na slovenskom, ale i zahraničnom trhu. Špecializuje sa predovšetkým na výrobu liekov a výživových doplnkov, ktoré sú uplatňované v prevencii a liečbe vybraných druhov ochorení, a to na báze prírodnej suroviny – vaječných škrupín.

Nosným výrobným programom je výroba lieku Biomin Hr plv., ktorý je zaregistrovaný v Slovenskej aj Českej republike. Je to čistý prírodný produkt s obsahom dobre využiteľného vápnika s vysokou biologickou dostupnosťou. Používa sa predovšetkým na liečbu osteoporózy, ale aj iných demineralizačných chorôb kostí.

BIOMIN je tiež výrobcom originálnej substancie OVOVITAL, ktorá okrem vaječných škrupín obsahuje aj ďalšie dôležité minerálne prvky – fosfor, horčík, zinok, mangán a biologicky účinné látky v prirodzených biologických väzbách, ktoré zabezpečujú optimálnu využiteľnosť jednotlivých zložiek produktu ľudským organizmom.

Uvedené produkty sú vhodné pre všetky vekové skupiny. Prírodný vápnik OVOVITAL – minerálna prísada, ktorá sa pridáva do potravín, je riešením prísunu vápnika do organizmu pre diabetikov, fenylketonurikov, celiatikov a ľudí, ktorí trpia laktózovou intoleranciou. Neobsahuje žiadne pomocné látky.