Cvičte aj keď Vám chýba čas, či peniaze

Do povedomia sa dnes veľmi rýchlo a vo veľkej miere dostáva zdravý životný štýl. Ten pomáha nielen pri zdravotných problémoch, ale s vyrovnanou mysľou zvládnete oveľa lepšie aj stresové situácie.

Ak sa chcete cítiť zdraví a fit, nestačí držať diéty. Tie síce pomôžu znížiť telesnú hmotnosť, no z dlhodobého hľadiska sú skôr nevhodné. Zamerajte sa teda skôr na zdravú a vyváženú stravu, a nezabúdajte ani na pohyb. Práve fyzickou aktivitou naštartujete nielen svoje metabolizmus, ale neraz aj myslenie. Viac by sme sa mu mali venovať najmä preto, že naše telo pohyb potrebuje, no v práci prevažne celý čas presedíme len za počítačom. Takáto aktivita aspoň vo voľnom čase tak ponúkne príjemnú zmenu, ktorá prispeje aj k lepšej imunite.

Cvičenie má na náš organizmus jednoznačne priaznivý vplyv. Takto si upevníte nielen zdravie, ale choroby sa Vám vyhnú aj neskôr vo vyššom veku. Ako však skĺbiť rodinu, prácu a ešte aj cvičenie? Odpoveď nie je jednoduchá. Sme často vyťažení natoľko, že sme radi ak nám zostane aspoň 6, či 7 hodín na spánok.

Pohyb však neznamená, že s ním strávite denne niekoľko hodín. Na začiatku stačí pár minút, no musíte sa mu venovať pravidelne. Občas sa aj takáto aktivita dá skĺbiť s bežnými povinnosťami. Prechádzka s kočiarom tak môže byť výbornou náhradou. Aj dieťaťu sa bude páčiť ak ho nebudete len tlačiť po okolí, ale si s kočíkom zabehnete. Pomôcť môže aj ak necháte auto častejšie doma a prejdete sa pešo, alebo využijete napríklad bicykel. Ide predsa jar, a tak pekné dni môžete využiť aj na takúto jednoduchú a veľmi lacnú dopravu do práce, či za zábavou.

Tým sa dostávame k ďalšiemu problému a tým sú peniaze. Nie každý má desiatky eur na návštevu fitness centra, no to ani nepotrebujete. Využiť pekné teplé počasie a športovať môžete oveľa lacnejšie vonku na čerstvom vzduchu, prípadne aj v pohodlí domova. Aj takto ušetríte vzácny čas, keď nebudete musieť dochádzať do kilometre vzdialenej telocvične, kde si platíte za to, aby ste mohli cvičiť pod umelým osvetlením a klímou za chrbtom, ktorá nášmu zdraviu veľmi neprospieva. Čerstvý vzduch predsa nič nestojí a väčšina z nás ho má hneď ako vykročí z dverí svojho bytu.