Cyklistika môže zmeniť aj Váš život

Rýchlosť akou žijeme je závratná. Všetko chceme mať hotové ihneď a čakanie na čokoľvek jednoducho už nie je v móde. Stres je tak naprogramovaný, no rovnako by sme sa mali zamyslieť aj nad naším zdravím.

V mladom veku veľa ťažkostí nepociťujeme, a aj prípadný stres zvládame bez väčších problémov. Mali by sme sa však zamyslieť aj nad našou budúcnosťou. Aj keď dnešné skupiny dôchodcov zvládajú aj starobu celkom dobre, u nás to tak byť nemusí, a s najväčšou pravdepodobnosťou ani nebude. Jednoducho sa životný štýl za posledné desaťročia výrazne zmenil, čo prinesie viac zdravotných ťažkostí aj Vám. Na nás sa tak podpíše nielen dlhodobý stres, ale aj nezdravá strava a nedostatok pohybu. Netreba tiež zabúdať, že vo veku kedy si už naši rodičia a starí rodičia užívajú pokojného dôchodku, my budeme chodiť naďalej do práce a zarezávať 8 ale aj viac hodín denne. Naše zdravie by nám tak na srdci malo ležať podstatne viac.

Športom sa tak snažíme udržať viac fit ako po minulé roky. Aj na jeho správnej voľbe však záleží a iste Vás poteší, že napríklad cyklistika patrí k najzdravším športom. Iste, pri nesprávnom držaní tela a slabom chrbtovom svalstve trpí najmä chrbtica, no vzhľadom na záťaž kĺbov je predsa len vhodnejšia ako napríklad beh. Najnovšie štúdie však dokázali, že práve tento druh pohybu na čerstvom vzduchu nezabezpečí nielen fyzickú zdatnosť aj vo vyššom veku. Priaznivo pôsobí aj na srdce, cievy, pľúca, kosti ale napríklad aj na Vaše myslenie. Je teda dokázané, že mozog pravidelných hobby cyklistov je aj vo vyššom veku v rovnakej kondícií, ako u výrazne mladších ročníkov.

To už stojí za zváženie, či predsa len pekný slnečný deň nestrávite v sedle svojho bicykla.