Doplňte si energiu po dlhej zime

Začína jar, ale Vy sa akosi vôbec necítite dobre?

Ak môžete vylúčiť chrípku prípadne iné ochorenie, ktoré Vás môžu ochromiť a vytiahnuť z bežného života, môže to byť spôsobené jarnou únavou.

Tá nastáva vždy na jar, keď sa konečne skončí dlhá zima. Energií, ktorá držala telo v aktivite cez studené počasie a krátke dni, teraz bliká kontrolka a Váš organizmus začína fungovať v úspornom režime.

Chýbajúcu energiu môžete doplniť pobytom na čerstvom vzduchu, najmä ak je pekné počasie, a samozrejme pohybom.

Ten by mal byť našou každodennou súčasťou, čo však nie vždy je možné, keďže nie všetci túto formu aktivity obľubujú.

Ak jarnou únavou netrpíte, ale zle sa cítite aj tak, pozrite sa do zrkadla. Môže to byť spôsobené tým, s akou hmotnosťou sa Vaše telo musí vysporiadať. Po sviatočnom období, tak ako každý rok, je pomerne bežné pribrať na váhe pár kilogramov. Ak však tá Vaša ukazuje nadmerne vysokú hodnotu, určite by ste s tým mali niečo robiť. Obezita ohrozuje nielen Vaše zdravie, ale v konečnom dôsledku aj Váš život! Pri veľkej nadváhe neváhajte kontaktovať svojho lekára, a ten Vám odporučí najideálnejší spôsob chudnutia.

Ak to s Vami nie je až také zlé, môžete pokojne vyskúšať jednu z množstva diét, obľúbená je napríklad aj dukanová diéta. Veď predsa leto sa blíži a určite chcete na pláži urobiť dojem s nádhernou postavou.

O vhodnosti tej, ktorej diéty sa pokojne poraďte aj s priateľmi, niektorí určite majú svoje skúsenosti a radi sa s nimi podelia.

Nezabúdajte však na to, že hladovaním nedocielite nič, skôr naopak. Dôležitá je vyvážená, pestrá a pravidelná strava. A ak chcete naozaj schudnúť a novú hmotnosť si aj udržať bez obáv z jojo efektu, pohybu sa jednoznačne nevyhnete. Vďaka nemu pôjdu kilá dolu oveľa rýchlejšie a ešte aj spevníte svoje svalstvo, čo určite ocení aj Váš manžel.