Dovolenka na takmer opustenom ostrove

Náročné pracovné vyťaženie Vám určite dáva zabrať. Niektoré profesie sú jednoducho úzko späté s náročnou fyzickou, ale aj psychickou prácou. Ak aj Vy patríte do tejto kategórie, letnú dovolenku si vyberajte starostlivo.

Oddych bez preplnených hotelových komplexov, plačúcich detí pri bazéne ale aj preplnených pláží si určite viete predstaviť.

Ak si chcete užiť dokonalý oddych a relax bez týchto rušivých elementov, zabudnite tento rok na Taliansko či Španielsko. Radšej sa poobzerajte po exotických dovolenkových destináciách. Tieto síce potrebujú vyššie finančné investície, ale zaručene nenatrafíte na zástupy hlučných turistov.

Ideálnou voľbou by bola dovolenka na opustenom ostrove. Žiaľ takéto naše cestovné kancelárie neponúkajú. Omyl! Dovolenka na takmer opustenom ostrove sa dá kúpiť aj u našich predajcov. Iste, že nejde o dovolenku typu Robinson, ale v podstate o oddych a relax o samote, a to pri dodržaní Vami požadovaných štandardov ubytovania a poskytovaných služieb. Takúto možnosť máte pri dovolenke na Maledivách. Už len pri pohľade na fotografie z tohto súostrovia v Indickom oceáne je človeku teplejšie pri srdci.

Maledivy sú tvorené z takmer 1200 malých ostrovov a koralovým útesom. Väčšina ostrovov je neobývaná a v lagúne, ktorú tvoria sa nachádza bohatý podmorský život. Nádherné široké pláže s malým množstvom turistov ponúkajú možnosť nájsť si ten správny kúsok zlatistého piesku práve pre Vás, a môže sa tiež stať, že sa po širokej prekrásnej pláži budete s partnerkou prechádzať len sami dvaja. Takúto nikým a ničím nerušenú romantiku v iných kútoch sveta jednoducho nenájdete.

Na ostrovoch je úradným jazykom maledívština ale bežne sa dohovoríte po anglicky.

Dovolenku na Maledivách môžete plánovať takmer počas celého roka, vďaka ich rovníkovej polohe je počasie stále. Ak si teda chcete vychutnať nerušenú dovolenku a romantiku v krajine slnka s kokosovými palmami, určite sú Maledivy tým správnym oddychom pre Vás.