Zdravšia forma fajčenia

Fajčenie škodí zdraviu, to nie je nič nové ani neznáme. Veľa ľudí sa naučí fajčiť už vo veľmi mladom veku, neskôr sa snažia prestať, len sa im to veľakrát vôbec nedarí. Často si dávajú napríklad predsavzatia do nového roku, že prestanú fajčiť, ktoré aj tak potom nesplnia. Číňania našli spôsob a v roku 2006 im ho aj patentovali ako fajčiť o trocha zdravšie. Pýtate sa, o čom je reč? Reč je o elektronických cigaretách. Ich ponuku môžete nájsť aj na elcigareta.sk

Aký je princíp jej používania? Vloží sa do nej náplň do elektronických cigariet, ktorá obsahuje nikotín a rôzne aromatické esencie. Potiahnutím z nej sa automaticky zopne elektronický obvod a fajčiar následne inhaluje nikotín, nie však iné látky, ako sú decht, oxid uhoľnatý, ktoré sú obsiahnuté v bežných cigaretách a sú veľmi škodlivé pre ľudský organizmus. Pri fajčení týchto cigariet zažíva fajčiar rovnaké pocity ako pri bežných cigaretách, to znamená, že napríklad rituál cigaretky ku káve zostáva aj naďalej zachovaný. Nemusíte sa teda zbavovať svojich obľúbených a zaužívaných vecí.

Veľkou výhodou je aj to, že sa tieto cigarety dajú fajčiť aj v nefajčiarskych priestoroch, nakoľko sú bez zápachu. náplne do elektronických cigariet sa vyrábajú s rôznymi príchuťami, napríklad jablko, citrus, jahoda, červené hrozno. Ak teda fajčíte a chceli by ste to skúsiť trocha zdravšie, alebo poznáte niekoho, kto s týmto zlozvykom dlho a bezúspešne bojuje, skúste mu darovať práve elektronickú cigaretu. Nie je to síce spôsob, ktorý ich fajčiť odnaučí, ale aspoň budú fajčiť o niečo zdravšie.