Sada na gélové nechty

Sady na nechty. Na čo sú? A prečo by som si mala robiť nechty sama doma? Jednoduché otázky a k nim i jednoduchá odpoveď. Sady na nechty sú určené pre tie dámy, slečny, ženy, ktoré už nechcú zbytočne utrácať v nechtových salónoch, ale rozhodli sa robiť nechty samé doma. Pre tie, ktoré sa chcú nechtovému dizajnu venovať vážnejšie, sú sady na gélové nechty vhodným štartom a väčšie sady i základom nechtového štúdia.

Aké sady na nechty mám na výber?
Tak to môžem pokojne napísať, že rôzne. Na trhu je veľa sád a je ťažké sa rozhodnúť a vybrať si tú správnu. Sady na nechty sa delia na dve základné skupiny. Sada na gélové nechty musí obsahovať minimálne 9W UV lampu i UV gél a sada na akrylové nechty musí obsahovať akrylový liquid a akryl. Gélové nechty sú pružnejšie a tak sú odolnejšie, no nie každému tieto nechty sedia. Niektorým ženám, jednoducho gélové nechty nedržia. Vtedy je vhodné prejsť na akrylové nechty, ktoré sú menej pružné ale dostatočne pevné.

Gélová sada bez UV lampy
Sada na gélové nechty musí obsahovať UV lampu, pretože UV gél bez UV lampy nevytvrdne. Ak UV lampa v sade nie je, tak zrejme ide o akrylovú sadu. V tomto prípade si pozorne prečítajte, čo daná sada v skutočnosti obsahuje a nenechajte sa nalákať na nízku cenu. Ak je v takejto sade akryl a liquid tak je to isto akrylová sada, ku ktorej UV lampu nepotrebujete. No ak je v sade UV gél tak UV lampu bezpodmienečne potrebujete. Tak či onak by ste UV lampu museli dokúpiť a zbytočne by ste tak sadu preplatili.

Čo na tenké nechty? Akryl alebo gél?
Na tenké mäkké nechty je vhodnejší UV gél. Ak si však chcete vypestovať svoje nechty a nechcete na ne lepiť umelé tipy, spevnite si nechty BIO gélom. Je to špeciálny UV gél na spevnenie nechtov. Sada na spevnenie nechtov BIO gélom vám ochráni nechty, ktoré tak môžu bez nepriaznivých vonkajších vplyvov rásť. Zároveň sú nechty spevnené a nedochádza k ich lámaniu či štiepeniu. Postup pri spevňovaní nechtov je rovnaký ako pri klasických gélových nechtoch, len v tomto prípade vynechávame lepenie tipov na nechty. BIO gély tvrdnú v UV lampe, takže i v tejto sade by UV lampa nemala chýbať.

Potrebujem kurz, alebo to zvládnem i bez neho?
Všetko záleží na vašej šikovnosti. Ak máte kurz nechtovej modelácie je to pre vás plus, no ak ho nemáte, nevešajte hlavu. Na internete je veľa video postupov ako robiť nechty, no je dôležité nájsť video so správnym postupom. Väčší pozor dávajte pri výbere videí s technikou nanášania gélu. Pri nanášaní gélu totiž robíme najviac chýb a nechty tak nedržia.

Ak sa nechty nepodaria na prvý krát nezúfajte, ale poučte sa z chýb, ktoré ste pri modelovaní urobili. I pri predlžovaní, či spevňovaní nechtov sa potrebujeme neustále vzdelávať a zlepšovať. Pomôžu nám k tomu fotografie, spomínané videá ale predovšetkým prax a odborné rady.