Ideálna dovolenka na Cypre

Konečne je tu leto a práve sa rozhodujete aj s rodinou kam na letnú dovolenku? Tradičné dovolenkové destinácie Slovákov ako sú Chorvátsko, Bulharsko a Grécko vás už nebavia? Chceli by ste zmenu, no nejakú dovolenku napríklad na Hawaii si väčšina z nás dovoliť nemôže. No boli ste už niekedy na Cypre? Ten vás dokáže prekvapiť mnohými vecami v príjemnom zmysle a vy budete mať skutočne pocit ako v raji, na svoje si prídete nielen vy ale aj vaše deti. Ktorým aby sa nenudili nezabudnite pribaliť do batožiny aj maľovanky a nejaké farbičky a kresliace potreby.

A prečo si teda zvoliť dovolenku na Cypre? Pretože aj tých najnáročnejších a najskeptickejších nadchnú jeho pláže, čisté a teplé more, slnko a krásne počasie, pretože je tu v priemere 300 slnečných dní za rok. Navyše tí „aktívnejší“ dovolenkári určite ocenia zachovalé historické pamiatky a rôzne miesta, ktoré sa oplatí navštíviť. Mnoho ľudí, ktorí tu strávili dovolenku vám potvrdí, že sa tam radi budete vracať aj vy. Pláže sú doslova zlaté, iba čistý piesok, žiadne kamienky a to, že na nich nájdete lehátka, slnečníky a rôzne potreby pre vodné športy je tam úplne samozrejmé. Tento ostrov sa nazýva aj ostrovom lásky, pretože podľa legendy sa práve na ňom zrodila bohyňa lásky – Afrodita.

Možno niektorých prekvapí zistenie, že Cyprus je rozdelený na dve časti a to severnú a južnú. A iba tá južná je členskou krajinou EÚ kde je obyvateľstvo zväčša gréckej národnosti, v každej časti ostrova sa dodržiavajú iné pravidlá a zvyky. Ktorú časť si vyberiete je už len na vás. Pre tých ktorý hľadajú ten aktívny relax je vhodnejšia severná časť kde sa nachádza aj najväčšie archeologické nálezisko, no a pre rodiny s deťmi tá južná. A navyše vašu peňaženku môžete ešte viac ušetriť a to tým ak si zvolíte pobyt last minute a užijete si dovolenku za neodolateľne nízku cenu.