Archív kategorií: IT

Ako si poradiť s pokazeným mobilom?

Pokazený mobil – katastrofický scenár, ktorý si nevieme ani predstaviť! Aspoň raz za život sa vám stane, že sa pokazí telefón a vy ho budete musieť dať do opravy. Nepríjemná záležitosť! Majstrovať s káblami v mobile by nebol dobrý nápad. Spláchnutie vodou by vám tak isto nepomohlo! Čo vám potom pomôže? Čo vám pomôže vrátiť váš mobil do pôvodného stavu? Pomôžu vám jedine šikovné ručičky odborníkov, ktorí už dlhšiu dobu opravujú pokazené mobily. Vopred si však preverte miesto, kde podľa vás ponúkajú ten najlepší servis mobilov. Len vo vašom meste je na každom rohu opravovňa mobilov. Ale vy chcete len tú najlepšiu! Preto si získavajte informácie a svoj pokazený mobil dajte do rúk len tomu najlepšiemu odborníkovi.

Bez mobilu, tak ako bez počítača, sa v dnešnej dobe fungovať nedá. Viete si predstaviť deň bez mobilu? Viete si predstaviť deň, keď by ste neboli v spojení so svojimi blízkymi? Istotne neviete. Preto nešpekulujte s domácimi opravami a hľadajte si niekoho schopného, ktorý postaví váš mobil opäť na nohy.

Rozbil sa vám displej na mobilnom telefóne Lenovo?

Máte vynikajúci mobil Lenovo, avšak padol vám a rozbil sa vám displej? Zúfate, pretože vám je tohto mobilu ľúto? Dajte ho do odborných rúk. Dajte ho niekomu, kto nedovolí, aby váš mobil smeroval do koša. Oprava rozbitého displeja na mobile Lenovo nie je príliš ľahká, avšak akonáhle si vyberiete dobrého odborníka, uvidíte, že oprava bude rýchla. Doprajte vášmu mobilu druhý dych a dajte ho opäť dokopy. Spravte z miliónov kúskov displeja ucelený celok. Nenechajte nič na náhodu. Veď lepší mobil by ste hľadali ťažko. Rozbité displeje sa dajú opraviť. Bývajú aj horšie opravy, ktoré mobily nezvládnu.

Ako by ste si mali poradiť s pokazeným mobilom? Úplne jednoducho, dajte ho do rúk odbornému opravárovi.

Čo vyžaduje uvedenie web stránky do prevádzky

Čo zahŕňa vytvorenie vlastnej web stránky, aj ako pri tejto činnosti pracujú profesionáli sme si už objasnili. Teraz sa zameriame na ďalší nevyhnutný krok k úspešnému fungovaniu internetovej stránky.

Ak teda už web stránku vytvorenú máte, mali by ste sa obrátiť na firmu zaoberajúcu sa webhostingom. Používatelia internetu a teda aj Vaši budúci zákazníci môžu Vašu stránku navštíviť len ak je táto umiestnená na webhostingovom servery. Ak Vám samotnú stránku vytvárala spoločnosť zameraná na webdesign pravdepodobne Vám ponúkne využitie svojich služieb aj pri hostingu, čo je v podstate prenájom webového servera prípadne nejakej jeho časti so zámerom umiestnenia Vašej webovej stránky. Môžete sa samozrejme stretnúť aj so spoluprácou webdesignérskych a webhostingových firiem.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že každá internetová stránka musí byť uložená na nejakom počítači. Túto funkciu preberá server, a je preto veľmi dôležité aby bol spoľahlivý. Toto za Vás vybaví webhosting, ktorý dbá aj na to aby tento server bol nepretržite pripojený na internet a teda aj Vaša stránka fungovala nonstop. Jedná sa však o stroje, a preto treba rátať že 100% dostupnosť Vám nikto nezaručí.

Serverov je veľa a hostingové firmy si ich vyberajú na základe skúseností, takže ich pracovníci presne vedia, ktorí je pre Vás ten najvhodnejší. Pre samotný webhosting je podstatná veľkosť miesta na serveri tzv. webpriestor. Tu si treba overiť koľko z celkovej veľkosti je určených na web stránky, e-mailové schránky a na databázy. Preto je lepšie vybrať taký webhosting, ktorý ponúka viac priestoru ako momentálne potrebujete, zvyčajne sa počíta s 20 až 30% rezervou pre budúcnosť. Ďalším podstatným parametrom je rýchlosť prenosu dát. Táto určuje ako rýchlo sa údaje prenesú z Vášho webu k návštevníkom.
Na to aby Vaša stránka fungovala správne potrebujete samozrejme aj adresu tzv. doménu. Táto je tvorená Vami vybraným výrazom (napr. názov firmy) a koncovkou. Medzi najpoužívanejšie patria: .sk, .eu, .com a pod.

Webhosting a domény

Čo je potrebné, aby bolo vašu webovú stránku vidno na internete? Zaiste webový server, ktorý umožňuje prístup. Funguje to tak, že keď ľudia navštevujú webové stránky, vstupujú vlastne na webový server. Webhosting vlastne môžeme chápať ako prenajímanie miesta na webovom serveri. Vôbec nezáleží na tom, ako je stránka zložitá alebo rozsiahla, jednoducho musí byť niekde umiestnená. Umiestnenie stránky vlastne znamená uloženie jej jednotlivých súborov, obrázkov a údajov na webovom serveri, tým je vlastne počítač, ktorý má za úlohu umožniť, aby bola stránka prístupná na internete. O webhostingu, ale aj iných zaujímavých veciach sa dozviete aj na elbiahosting.sk, kde si túto službu môžete aj objednať. .

Od okamihu uloženia webovej stránky na serveri je možné ju prezerať z hocijakého počítača pomocou webového prehliadača a internetového pripojenia. Webhosting je vlastne spôsob, ako dostať webovú stránku na internet, aby bola dostupná. Pri webovej stránke je veľmi dôležitá aj vlastná doména. Čo to vlastne doména je? Je to najlacnejšia reklama na internete. Hovorí sa, že firma, ktorá nie je na internete, akoby ani nebola.

Náplne do tlačiarní

Nie je žiadnou novinkou, že počítač nám v dnešnej dobe uľahčuje veľmi veľa vecí. Používajú ho už deti v základných školách, študenti na stredných školách, a samozrejme veľa dospelých pri svojej práci. Bez neho by sme si už veľa vecí nevedeli ani predstaviť. K jeho správnemu a úplnému fungovaniu však potrebujeme aj vhodnú tlačiareň. A samozrejme, vhodnú náplň do nej.
Zakúpiť si ju môžete aj na goodtoner.sk.

Podľa čoho ale vhodnú tlačiareň kúpiť? Existuje veľa druhov tlačiarní, v rôznych cenách, preto je základom, aby sme si uvedomili, čo vlastne od tlačiarne očakávame. Poznáme sieťové tlačiarne s wireless alebo Ethernet rohraním, niektoré ponúkajú možnosť pripojenia pamäťových kárt, digitálne kamery alebo scannery. Niektoré sú už s nimi skombinované. Tlačiarne, ktoré disponujú okrem tlače aj funkciami ako skenovanie a kopírovanie, sa nazývajú multifunkčné zariadenia.

Atramentovú či laserovú tlačiareň? To je ďalšie otázka, na ktorú je potrebné si zodpovedať. Atramentová tlačiareň je schopná vytlačiť kvalitné dokumenty a fotografie. Náplň do takejto tlačiarne, čiže cartridge, často stojí toľko, ako nová tlačiareň.

Naproti tomu, laserové tlačiarne majú vyššiu počiatočnú cenu, ale v konečnom dôsledku nás vyjdú lacnejšie. Náplň do nich sa nazýva toner. Všetko závisí od toho, aké množstvo strán potrebujete tlačiť. Ak netlačíte často, ale chcete dobrú kvalitu, atramentová tlačiareň je pre vás lepšia. Výhodou laserových tlačiarní je rýchla a kvalitná tlač grafiky a textu. Sú veľmi spoľahlivé a lacnejšie. Avšak, atramentové tlačiarne tlačia fotografie v lepších farbách, takže ak vám záleží na kvalitnej tlači fotografii, atramentová tlačiareň bude pre vás výhodnejšia.

Kúpte si náplň do tlačiarne

Poznáme dva základné druhy tlačiarní – laserové a atramentové. Podľa toho rozoznávame aj náplne do tlačiarní. Rozdelenie tlačiarní robíme predovšetkým podľa technológie použitej na tlač dokumentov, podľa farebnosti, rýchlosti, ako aj druhu tlačenej informácie. Patria sem tieto: znakové, ďalekopis, tlačiareň s typovým kolesom alebo guľovou hlavou, rastrové, laserové, termálne, sublimačné, bubnové a reťazové tlačiarne.

Najpoužívanejšími tlačiarňami v súčasnosti sú atramentové a laserové tlačiarne. Samozrejme, potrebujú aj vhodnú náplň. Tú môžete nájsť na printmania.sk.
Aké teda poznáme náplne do tlačiarní? Do atramentovej tlačiarne vkladáme náplň, ktorá sa nazýva cartridge. Do laserovej tlačiarne zas používame – toner.

Možno vás zaujíma, na akom princípe fungujú jednotlivé tlačiarne? Atramentová tlačiareň tlačí pomocou vystrekovania kvapôčok tekutého atramentu, ktoré potom tvoria body na papieri. Atrament sa vystrekuje pomocou trysky a ohriatím odporovým kolieskom alebo ultrazvukom. Nevýhodou používania tohto druhu tlačiarne sú pomerne vysoké náklady na tlač, ba dokonca ak sa dlhšie nepoužíva, môžu zaschnúť trysky.

Laserová tlačiareň funguje na princípe tvorby obrazu vo forme elektrického náboja selektívnym vybíjaním pomocou laserového lúča, ktorý je premietaný na nabitý polovodičový valec.

Poznáme aj špeciálne LED tlačiarne. Pri tomto type je laser a hlava, ktorá roznecuje nahradená lineárnym LED poľom. Sú o niečo rýchlejšie ako laserové tlačiarne.

Notebooky

Začiatkom marca tohto roka prišla spoločnosť Sony na trh s novinkou. Predstavili nový
notebook s 3D technológiou notebook 3D VAIO VPC-F21Z1E/BI. Tento notebook je určený
pre najnáročnejších užívateľov. Cena tohto notebooku sa pohybuje od 2000 € vyššie, za
najnižšiu cenu len 1611,25 € vrátane DPH ho zakúpite v internetovom obchode epicom.sk .
Notebook v sebe skrýva najdokonalejší LCD displej, s akým ste sa kedy mohli stretnúť. LCD
displej je schopný obnovovať zobrazované údaje dvakrát rýchlejšie ako bežné displeje , teda
až 240-krát za sekundu. Sony sa sústreďuje na používanie vysokokvalitných materiálov,
čo je zrejmé hneď pri prvom kontakte s notebookom. Dokonalý dizajn je samozrejmosťou.
Notebook je vyrobený z vysokokvalitného lesklého plastu, má výrazne skosené hrany,
podsvietenú klávesnicu a veľkosť uhlopriečky LCD monitora je 40 cm, teda 16 palcov.
K notebooku dostanete aj 3D okuliare, ktoré spoločnosť Sony sama vyrába. Spojením
špičkového LCD displeja a kvalitných okuliarov získa užívateľ skvelý obraz v 3D kvalite.
3D obraz spracováva grafický číp nVidia GT 540M. Nechýbajú 3 USB porty, takže si bez
problémov môžete zapojiť myš, tlačiareň a USB kľúč. Súčasťou výbavy je aj čítačka SD
kariet, DVD mechanika, externý výstup na sluchátka, HDMI a eSATA a mnohé ďalšie
funkcie.

V notebooku je zbudovaný štvorjadrový procesor Intel Core i7, zameraný na spracovanie
videa. Nechýba 8 GB operačná pamäť, čo je až dvojnásobok štandardu.

Za jediný nedostatok pokladáme nízky výkon grafickej karty, ktorý sa prejavuje pri hraní
videohier. V plnom rozlíšení a vo vysokej kvalite si zahráte len staršie hry. Preto milovníci
hier môžu byť mierne sklamaní. Musíme spomenúť aj hlučné chladenie, ktoré sa začne
prejavovať práve počas hrania hier.

Zviditeľnite sa na internete

Iste ste si všimli, že dnes ak firma neexistuje aj na internete, pre mnohých ľudí neexistuje vôbec. Preto ak chcete napraviť túto Vašu chybičku krásy vytvorte si web stránku podľa vlastných predstáv.

Nie je podstatné či Vaša stránka srší výraznými farbami, ide o to aby splnila svoj účel. Ak má potencionálneho zákazníka informovať, tak by mala obsahovať všetky potrebné náležitosti, ak má predávať, tak samozrejme fotky a tiež popisy k jednotlivým druhom predávaného tovaru nesmú chýbať.

V prvom rade je potrebné vykonať analýzu a tak zhodnotiť čo Váš web bude potrebovať. Nasleduje návrh webu, ktorý len určuje rozloženie jednotlivých prvkov na stránke. Až pri riešení grafickej časti Vašej stránky sa táto dotvorí do konečnej podoby. Tu sa môže popustiť uzda fantázií ale samozrejme len ak to Váš podnikateľský zámer dovoľuje.
Ak však je tento typ zviditeľnenia sa pre ďalších zákazníkov predsa len pre Vás náročný obráťte sa na tých, ktorý sa týmto zaoberajú profesionálne. Tí poznajú celú problematiku a vedia predvídať možné úskalia. Naviac myslia aj na propagáciu hotového webu, a tak posunú práve Vás bližšie k novým zákazníkom.

Ak sa zaoberáte prevažne predajnou činnosťou vhodné je vytvorenie eshopu. Touto cestou môžete osloviť aj potenciálnych zákazníkov mimo Vášho skutočného pôsobenia. Aj tvorbu eshopu môžete samozrejme zveriť do rúk odborníkom. Takúto internetovú stránku je potrebné prispôsobiť najmä potrebám a očakávaniam zákazníkov.

Dôležitú úlohu zohráva samozrejme bezpečnosť, keďže zákazník pri nákupe zadáva svoje osobné údaje a je dôležité aby nedošlo k ich zneužitiu.
A ak už web stránku vytvorenú máte avšak nezodpovedá Vašim predstavám, webdesign Vám možno pomôže. Tento, ak je vytvorený odborníkmi, zanecháva výborný prvý dojem a uľahčuje návštevníkom orientáciu. Spokojný zákazník sa vždy rád vráti a bude odporúčať práve Vás.