Konečne vo vlastnej vile

Bývať vo vlastnom dome je snom azda už našich detí. Tie sa však obmedzujú skôr na stavby z Lega. Väčšinu ľudí však brzdí nedostatok peňazí. Ak však aj Vy patríte k tým, ktorí stagnujú len pre to, že ešte nenašli vhodný pozemok, máte šťastie. Výber toho správneho projektu rodinného domu by sa predsa nemal brať na ľahkú váhu. Budete v ňom bývať roky, a tak by mal presne spĺňať Vaše požiadavky. Nerobte teda kompromisy ak nemusíte. Výber vhodného pozemku je taktiež dôležitý. Je potrebné si zistiť, ak ste si už nejaký vyhliadli, či sa v budúcnosti neplánuje rozsiahla výstavba v danej lokalite, čo by pre Vás znamenalo stratu súkromie a predovšetkým pokoja počas prebiehajúcej výstavby. Ak je však všetko v poriadku a nič podobné nehrozí, môžete začať stavať. Samozrejme je nutné nájsť renomovanú firmu, ktorá vykoná všetky Vaše požiadavky, a tak premení Váš sen na skutočnosť. Dom sa nedá postaviť za jeden deň, preto si táto realizácie Vášho projektu vyžiada trpezlivosť, predsa chcete aby bola stavba v poriadku, a nie aby sa Vám o pár rokov pripomenul takýto zhon. Nechajte stavbárom toľko času koľko si stavebné postupy vyžadujú, tu nič neurýchlite. Ak však už bude hotový, nebude sa Vám časom zdať, že ste na jeho dokončenie čakali pridlho, a môžete sa pustiť do zariaďovania. Počas samotnej realizácie stavby ste mali dosť času a určite ste sa touto otázkou dôkladne zaoberali. Teraz už zostáva len nasťahovať sa.

Ešte pred samotným zahájením je však potrebné vyriešiť niekoľko detailov. Dispozičné riešenie či vzhľad fasády je len jednou časťou. Aby sa Vám bývalo pohodlne potrebujete určité maličkosti. Krb je zväčša súčasťou každého projektu domu, ak však pomýšľate na bazén, premyslite si jeho umiestnenie na pozemku skôr ako vykopete základy. Elegantným riešením je keramický bazén.

Doma potrebujete bezpečie, aby ste ochránili svoje cennosti, nechajte si zabudovať trezor, v ňom spoľahlivo uchováte všetko potrebné.