Máte ťažkosti pri riadení automobilu?

Možno ste si pri jazde v aute v poslednom čase všimli zhoršené jazdné vlastnosti vášho automobilu. Pri riadení ťahanie na stranu, podivné klopkavé zvuky mierne vibrácie…

Premýšľate v čom je problém, veď sa o svojho štvorkolesového tátoša príkladne staráte.

No tieto a ďalšie príznaky môžu mať na svedomí opotrebované či poškodené silentbloky vo vašom vozidle. Menej technicky zdatných určite napadne otázka čo je to ten silentblok a na čo slúži v automobile.

Názov silentblok vznikol zlúčením dvoch anglických slov silent (tichý) a block (zaistiť). Silentbloky slúžia na pružné uchytenie nápravy, prevodovky či motora ku karosérii. Sú vyrobené tak, aby zniesli aj náročnú prevádzku bez údržby. Ich úlohou je aj pohlcovať vibrácie a tlmiť hluk, ktoré vznikajú pri jazde.

Motor a prevodovka pri svojej činnosti počas jazdy spôsobujú vibrácie o rôznych frekvenciách.

Tlmenie vibrácií je dôležité nielen pre vyšší a lepší komfort z jazdy, ale aj z dôvodu zníženia namáhania a predĺženia životnosti častí vozidla.

Všetko toto môže vplývať tým pádom aj na bezpečnosť počas jazdy a preto je nutné vibrácie čo najviac potlačiť spomínaným silentblokom. Najlepšie a najkvalitnejšie silentbloky nájdete tu.

Takisto vysokú bezpečnosť zaisťujú počas jazdy aj kvalitné pneumatiky.

Veľký sortiment kvalitných značiek s dlhodobou tradíciou a stálym postavením na trhu ponúka firma Syndicus, s.r.o. My vieme, že si zaslúžite kvalitu a preto si z našej ponuky vyberie aj ten najnáročnejší zákazník.

Ak leto ešte poriadne ani nezačalo a vy už máte pocit, že vaše letné pneumatiky by potrebovali vymeniť. Pozrite si našu kvalitu za naozaj nízku cenu, pretože lacné letné pneumatiky nájdete len u nás.

Nové letné pneumatiky zabezpečia lepšiu priľnavosť k vozovke a tým aj bezpečnosť počas jazdy vám a vašej rodine. Nie je nič lepšie ako bezpečný pocit, ktorý by mal byť štandardom pri jazde v automobile.