Archív kategorií: Móda

Zoznámte sa: Trendy na jar 2016

Teploty sa začínajú pohybovať nad hranicou 10°C a to je neklamný signál toho, že sa blíži jar. A s ňou konečne prichádza aj svieže dámske oblečenie, na ktoré tak netrpezlivo čakáte už od konca jesene. Zachytili ste najnovšie trendy, ktoré už veľké módne domy a svetoví návrhári stihli predstaviť? Ak ste nemali to šťastie, lebo pre milovníkov pestrej, jednoduchej a hlavne peknej módy to skutočne šťastie je, prečítajte si, na čo sa môžete tešiť, aké farby nesmú chýbať vo vašom jarnom šatníku a či bude v móde aj niečo extravagantnejšie.

Privítajte pestrú paletu farieb

Pamätáte si, aká farba kraľovala minulému roku? Bola to marsala, odtieň bordovej a ako to bude v roku 2016? Trendy bude podobný odtieň farby – vínová. Svetre, blúzky, kabelky či dámske mikiny vo vínovej farbe budú veľkým hitom. To však nie je všetko, nosiť sa bude aj výrazná oranžová, ktorá rozžiari každú ženu a dodá jej mladistvý vzhľad. Okrem toho to budú všetky odtiene hnedej – od čokoládovej až po béžovú. Hovoríte si, že by to chcelo nejakú neutrálnu farbu? Tu jednu máte – šedá. Šedá sa skvelo kombinuje s týmito všetkými vyššie spomenutými farbami.

Aký štýl bude najviac chic

Skvelá správa pre všetky milovníčky minimalizmu – hoci nikdy nevyšiel z módy, túto jar bude kráľom. Hlavne vtedy, ak ho doplníte asymetrickým strihom a dodáte svojmu outfitu takýmto spôsobom šťavu. Minimalistické dámske bundy, trenčkoty či nohavice sú tou najlepšou voľbou, ktorú môžete urobiť. Ukrátení však nebudú ani tí, ktorí majú radi excentrické kúsky. Strapce sa vracajú späť spoločne s kovbojským štýlom – strapce na rifľovej bunde, na kabelke, ale aj na topánkach. Tiež nič nepokazíte pestrofarebným etnoštýlom inšpirovaným Afrikou.

Dajte si záležať na šperkoch

Šperky sú dôležitou súčasťou vášho outfitu, preto ich výber nepodceňujte. Trendy sú výrazné kúsky, pozor však na to, aby ste na sebe vždy mali iba jeden – výraznejší náhrdelník, žiarivé náušnice č hrubý náramok, nikdy však všetky naraz. Inšpirujte sa týmito trendmi a staňte sa neodolateľnejšou, ako ste.

Náramky neslúžili vždy ako šperk

Matka Forresta Gumpa vždy tvrdila, že topánky dokážu o človeku povedať naozaj veľa. Odkiaľ ide, kam smeruje a kto je. Je to možné, že to dokážu, no jedna viac to dokáže oveľa lepšie. Zaujíma vás, ktorý tajomný predmet, čo bežne nosíte, dokáže odostrieť oponu vašej osobnosti? Sú to náramky. Šperky, ktoré si podvedome vyberáme tak, aby sme s nimi boli stotožnení, aby odhaľovali kúsok z nás. Prečo? Máme to geneticky zakódované, no pre lepšie pochopenie je potrebné vrátiť sa 7 tisíc rokov dozadu. Časostroj ešte neobjavili, no môžete sa tam dostať vďaka týmto riadkom.

Náramky ako symbol

Svoju životnú púť náramky odštartovali pred 7000 rokmi v oblasti Egypta. Egypťania ich vyrábali z dreva, kostí či kameňov. Nosili ich, aby ukázali svoju príslušnosť k rôznym božstvám, duchom či rituálom. Prezrádzali o sebe, čomu veria. Náramok nebol vždy len dekorácia, dlhé storočia fungoval ako odznak viery, vyznania či názoru. Aj preto dnes cez náramok vyjadrujeme kúsok seba samého. Človek bol na to zvyknutý tisícky rokov. A keď ste na niečo zvyknutý tak dlho, len ťažko sa toho zbavíte. Zvyk je železná košeľa, všakže. Veď aj dnes nosia niektorí športovci gumené náramky, na ktorých majú motivačné texty, značky, organizácia. Dávajú vedieť, ku komu patria.

Náramok ako šperk

Charizmatické náramky, ktoré slúžia ako šperky, nedokážu o nositeľovi prezradiť až toľko informácii ako gumené náramky, no nie sú úplne mlčanlivé. Prinajmenšom dokážu prezradiť to, či majiteľ má vkus alebo nie. A to je celkom dobrá informácia pre mužov, ktorí sa chcú zoznámiť so ženou a robia prvý prieskum. Navyše náramok je skvelým doplnkom, ktorý dokáže rozžiariť každý outfit. A čo vy? Máte na na svojom zápästí skutočný poklad? Navštívte KlenotyHematit.sk a pozrite sa, či tam nejaký náramok smutne nečaká, aby mohol potešiť vašu ruku.

Švajčiarsko-španielske hodinky? Nonsens alebo kvalita?

Ešte vám doteraz nikto nepovedal, že ste presný ako švajčiarske hodinky? Netrápte sa s tým, dochvíľnosť nebude vašou najsilnejšou stránkou. Dochvíľnym sa nestanete ani vtedy, keď si kúpite švajčiarske hodinky, ale! Ale aspoň budete presne vedieť, koľko meškáte. A s týmto časovým údajom sa môžete veľmi úspešne brániť, keď vám bude niekto vyčítať, že zase meškáte 10 minút. Vy sa pozriete na svoje hodinky na zápästí a s pokojom Angličana si uchránite svoju česť: „Meškám iba 7 minút a 36 sekúnd.“ Nepriestrelný argument.

Spojenie švajčiarskej presnosti a španielskej živelnosti

Značka Festina bola založená so švajčiarskou presnosťou presne v roku 1902 v mestečku La Chaux-de-Fonds a vyrábala špičkové hodinky. Lebo aké iné by mala? Aj keby sa Švajčiari snažili urobiť zlé hodinky, nedokážu to. Taký je ich osud. Lenže v roku 1984 sa hodinky Festina zapáčili Španielovi, ktorý si miesto jedných hodiniek kúpil celú spoločnosť. Miguel Rodríguez jest meno jeho, ale keďže vtedy už vlastnil spoločnosť Lotus, výrobcu hodiniek, povestnou španielskou nedochvíľnosťou netrpel.

Čo vzniklo z toho spojenia?

Švajčiarska presnosť ostala, no Miguel Rodríguez vdýchol hodinkám Festina hravosť, živelnosť a zároveň nádych elegancie. Ale iba taký decentný, aby nevyzerali príliš snobsky. Sú ladené do športovej elegancie. Videli ste niekedy Tour de France? Festina patrí medzi najväčších sponzorov tejto slávnej cyklistickej súťaže. Dokonca v rokoch 1989 – 2001 mala svoj vlastný cyklistický tím. Ten sa však zhrešil dopingom. A Festina ho prestlaa podporovať a založila spoločnosť  Fondation d’entreprise Festina, ktorá práve naopak bojuje proti dopingu v cyklistike. Vstať z popola a byť ešte silnejší, to nedokáže hocikto.

Myslíte si, že toto spojenie nemôže fungovať?

Niekto si môže myslieť, že táto kombinácia Švajčiarska a Španielska nemôže fungovať. Že to je ako miešať horúci olej a vodu. Táto kombinácia nielenže funguje, ale je rozumným výberom tých najdôležitejších vlastností – švajčiarska presnosť a španielsky dizajn. Navštívte eshop hodinky.sk a spoznajte energiu  hodiniek Festina.

Aj v malom mestečku môžu vzniknúť veľké veci

Le Locle, švajčiarske horské mestečko, kde si spokojne žije 10-tisíc ľudí. Keď sa tu 1853 začali diať veľké veci, ešte nikto netušil, že budú až také veľké. Nestačí len veľká myšlienka, aby to okamžite bola veľká vec. No otec so synom z Le Locle mali okrem veľkej myšlienky aj veľkú trpezlivosť, elán a zmysel pre detail a novátorstvo. A aký projekt to odštartovali v roku 1853, ktorý poznačil nielen Švajčiarsko, ale aj celý svet?

Otec so synom dokážu veľké veci

Otec Charles-Félicien a jeho syn Charles-Émile mali nielen spoločné priezvisko, ale aj zápal pre hodinky, ich neustále zlepšovanie a posúvanie ich vpred. Nie je náhoda, že ich priezvisko bolo Tissot. Hodinky Tissot aj vďaka ich vízii vyrábajú, po viac ako 160 rokoch od založenia firmy, nadčasové produkty. Ale už v prvých rokoch pôsobenia robili nadčasové hodinky. Skúšali prácu s novými materiálmi, ktoré nikto nepoužil. A keď použil, tak rozhodne nie na to, aby z nich vyrobil hodinky, ale skôr postavil dom, priložil do pece či vyrobil šperk. Aj preto Tissot vyrobil ako prvý hodinky z dreva, kameňa, plastu a perlete. Nezastaviť sa a ísť vpred. Vždy.

Keď švajčiarska presnosť nie je klišé

Jasné, každé švajčiarske hodinky sú presné, spoľahlivé a bla, bla, bla. Možno a s najväčšou pravdepodobnosťou, to pravda je. Ale hodinky Tissot sú iná liga. Prečo? Pretože sú oficiálnym časomeračom športov, v ktorých o osude závodníka, hráča alebo jazdca rozhodujú stotiny či tisíciny sekundy. Nič pre tých, ktorým sa trasú ruky, no Tissot to zvláda s gráciou. MotoGP, americká NASCAR, hokejové majstrovstvá sveta či basketbalové zápasy pod hlavičkou FIBA, tu všade je oficiálnym časomeračom.

Objavte aj vy kúzlo hodiniek Tissot

Môžete byť človek, ktorý mešká na na každé stretnutie na svete, no švajčiarske hodinky vám nepomôžu zmeniť sa. Ale pomôžu vám s jednou vecou – odteraz budete vedieť presne, koľko meškáte. Na stotinu presne. A pre tých, ktorí sú presní na minútu, budú ešte presnejší. Na tú istú stotinu. Navštívte www.hodinky.sk a objavte svojho favorita.

Michael Kors – niečo viac ako nástroj na meranie času

Svetoznámy módny návrhár Michael Kors, pôvodným menom Karl Anderson, sa chcel pôvodne uberať na hereckú dráhu. Vietor ho však zavial na štúdium módneho návrhárstva na Fashion Institute of Technology v New Yorku a to sa mu nakoniec vyplatilo. Na tejto škole sa začala jeho cesta za slávou.

Dnes? Dnes si už vybudoval svetoznámu značku nielen módneho oblečenia, ale aj svetoznámu značku hodiniek, po ktorej horlivo túžia mnohé ženy, ale aj muži. Mnohí si myslia, že táto značka je nedosiahnuteľná pre ľudí s nízkymi príjmami. Je pravdou, že nestojí 5 € ako lacné „fejky“, ale verte, že vás nebude stáť veľký balík peňazí. Táto značka je dostupná aj pre obyčajných ľudí s priemerným príjmom. Chcete ich mať doma aj vy? Nech sa páči, ihneď vyhľadajte na internete obchody, kde sa táto svetoznáma značka predáva a objednávajte čím skôr. Predsa len onedlho sú tu Vianoce a luxusné hodinky potešia každého rodinného príslušníka!

Hodinárska tvorba tohto vynikajúceho dizajnéra, ktorý chvíľu pôsobil ako šéf značky Celiné, pôsobí veľmi elegantne a vyznačuje sa mladistvým, ale decentným vzhľadom. Vzhľadom, ktorý upúta oči každého moderného človeka. Muži aj ženy si prídu na svoje. Táto značka dýcha luxusom, ktorý si môžete dovoliť aj vy, nielen zbohatlícke detičky známych celebrít. Utekajte do obchodov a choďte si vybrať pekný kúsok, peknú perlu na vašu ruku. Čo je lepšie ako podarovať si krásne hodinky luxusnej a najmä svetoznámej značky? Ak ste mestský typ a máte v láske americké módne trendy, tak v tom prípade si zaobstarajte tento skvost.

Počas celej doby, keď sa vyvíjala značka hodiniek Michael Kros, neostalo len pri jednom modele, ktorý sa neustále vyvíjal. Návrhári z tejto značky počas celej histórie značky experimentujú a skúšajú rôzne kombinácie, preto každé hodinky majú svoje neuveriteľné čaro a vonkoncom sa nepodobajú na tie druhé. Každý jeden kúsok je jedinečný. Ponuka hodiniek je zameraná na milovníkov časomiery, ktorýsi potrpia na detaily a najmä, hľadajú niečo viac ako nástroj na meranie času.

Diamanty, sú večné?

Otázka, ktorú si položili aj tvorcovia filmu o Jamesovi Bondovi. Šperky a ženy, to je nerozlučná dvojica, ktorá k sebe odjakživa patrí. Prvú priečku si stále držia zlaté šperky, ďalšie sú v obľube strieborné šperky a diamantové šperky, ktoré si môže dovoliť v skutočnosti len hŕstka vyvolených. Potrebu zdobiť sa máme my ženy snáď od prírody. Šperky mali a majú mnoho funkcií, ktoré si bližšie popíšeme.

História šperkov

Už v dávnej histórii mali ženy potrebu sa šľachtiť, čo dokazujú aj archeologické nálezy. Šperky mali až mystický význam. Slúžili nie len k zdobeniu tela, ale taktiež ako rôznorodé amulety, ktoré svojich nositeľov podľa rôznych bájí ochraňovali. Prvotné šperky boli tvorené z kože alebo rôznych hornín a časom človek prichádzal na metódy, ako spracovať ďalšie materiály k výrobe nie len šperkov.

Šperk ako darček

Šperky môžu naberať rôzne podoby. Medzi najčastejšie patria prstene, náušnice, náramky a náhrdelníky. Materiál šperkov sa s rokmi mení. Stále obľúbené sú zlaté šperky, ale mladšie ročníky skôr uprednostňujú strieborné šperky. Veľmi často sú šperky a medzi nimi taktiež zásnubne prstene vyrábané tiež z bronzu, titanu a ďalších druhov kovov. Zdobenú časť šperkov tvoria rozmanité minerály. Od tých najlacnejších až po tie skutočne luxusné. Farebná škála šperkov je nekonečná. Môžu byť jednofarebné, ale i viacfarebné.

Krásne veci dokážu vyvolať pocit luxusu, jedinečnosti a výnimočnosti. Diamantové šperky sa hodia k zvláštnym príležitostiam, pretože vyjadrujú, že k obdarovávanej osobe cítite niečo neuveriteľne silné (či už vďaku, lásku alebo niečo iné).

Šperk sa stáva často predmetom darčekov, napríklad pri zásnubách, pri narodení dieťaťa alebo len tak, venovaný pre radosť obdarovanému.

Blížia sa narodeniny niekoho z vašich blízkych? Uvažujete, čo vašej priateľke, manželke alebo mamke venovať? Šperky naozaj potešia oko každej ženy. Výber je len na vás.

Čo sa nosí túto sezónu?

Všetky ženy majú rady módu bez rozdielu. Samozrejme, že niektoré sledujú módne trendy naozaj podrobne a iné zasa až tak módou nežijú. No jedno je isté každá žena sa chce páčiť a vyzerať dobre. Niekedy sa pri rýchlosti s akou sa nové trendy objavujú ani nestíhame čudovať čo ej zasa v móde. A keď si svoju vychytávku konečne zaobstaráte zistíte, že už dávno nie je in. Dnes už u nás naplno zavládlo jesenné počasie a preto vás určite zaujíma čo sa bude nosiť na sezónu jeseň-zima 2014. Túto sezónu sa zase móda „recykluje“ a tak sa objavujú prvky a módne vychytávky z obdobia minulého storočia, konkrétne zo 60. rokov. Takže sa nebudete musieť vzdať ani šiat a že v tomto období sa nosili naozaj krásne kúsky. Puzdrové šaty, áčkové sukne, pletené svetre, pančušky, legíny a aj nohavice.

Dôležitým spôsobom ako zaujať bude vrstvenie jednotlivých materiálov, takže zabudnite na to, že si dáte iba tričko, nohavice a bundu. Nie pekne od spodu a hneď niekoľko vrstiev, zakončiť to môžete huňatým svetrom a obrovským šálom a uvidíte, že budete in. Mix materiálov a dizajnov práve to bude túto sezónu skutočným hitom. Nezaobídete sa bez pleteniny rôznych motívov na nich, ktoré zažívajú svoj veľký návrat práve teraz. A aké farby môžeme očakávať? Ide najmä o odtiene čiernej, červenej, šedej, fialovej. Pekne strihané kabáty, kožuchy a bundy budú bude must-have tejto  sezóny a v obľube sú najmä oversize veľkosti. To znamená, že kabáty a bundičky, ktoré vyzerajú ako keby vám boli veľké, ale v určitých partiách vám sedia ako uliate, čo pôsobí veľmi moderne.

Postrážte si čas

V dnešnej dobe sa ľudia sťažujú na nedostatok času. Všade sa ponáhľajú a sú v strese ak nestíhajú, dobre toto všetko by sa dalo za vinu pripisovať našej „modernej, uponáhľanej“ dobe. No predstavte si, že existuje naozaj taká maličkosť ako svoju nedochvíľnosť dostať pod kontrolu. A tým „prevratným“ 🙂 riešením sú kvalitné a spoľahlivé hodinky. A také dostanete na delux.czNáramkové hodinky s nami idú časom už nejakú tú dobu. Pokračovať v čítaní

Hodinky ako ideálny darček

Blížia sa narodeniny, meniny alebo iný sviatok a vy premýšľate nad darčekom, ktorý vášho partnera, manžela, otca či dedka naozaj poteší? A čo tak nádherné pánske hodinky? Tak potom vás určite poteší náš široký sortiment tovaru na idelux.sk.

Pánov rozhodne potešia anesklamú odvážne a elegantné hodinky Fossil.Dámy môžete si byť isté, že ak máte doma partnera, ktorý uprednostňuje štýl ale zároveň je vždy verný elegancii potom sú hodinky tejto značky presne pre neho. U nás nájdete hodinky, ktoré nikdy nevyjdu z módy ale aj aktuálnu kolekciu. Hodinky Fossil sa začali vyrábať už od roku 1984 v Amerike a odvtedy sa vypracovala celosvetovo na jednu z najzvučnejších mien v oblasti šperkov a hodiniek.

Za ten čas sa ale ich poslanie vôbec nezmenilo, stále zastávajú, že ich hodinky sa držia dizajnovej nápaditosti a elegancii ale aj svojho hlavného poslania a to byť pre ich majiteľa spoľahlivým ukazovateľom času.

Ich dizajn je inšpirovaný retro obdobím 50 rokov minulého storočia, ktorý je však prispôsobený modernými prvkami súčastnosti. Modely hodiniek sú rôznorodé, kvalitné a cenovo dostupné.

Ak však vyžadujete väčšiu dávku luxusu potom vám predstavujeme pánske hodinky DKNY (Donna Karan New York), ktoré vás už na prvý pohľad dokážu očariť svojou eleganciou, nadčasovosťou a dýcha z nich atmosféra New Yorku a to je práve to čo ich robí jedinečnými a dokážu vám, že pre vás nebudú iba obyčajnými hodinkami.

Hodinky sa do povedomia sveta dostali vďaka návrhárke Donna Karan, ktorá svoju prvú kolekciu predstavila už v roku 1989.

Pánske hodinky DKNY sú správnou voľbou pre mužov, ktorí vyžadujú luxus a radi na seba v spoločnosti upozorňujú. Dôraz je kladený hlavne na dizajn, ale technická dokonalosť rozhodne nezaostáva!

Hodinky DKNY sú poháňané kvalitnými quartzovým strojčekmi a sú rozhodne investíciou do budúcnosti.

Vyberte si ten správny kúsok luxusných hodiniek či už pre seba alebo svojho milovaného, hodinky sú doplnok, ktorým nič neskazíte a navyše zostanete vždy presný a využite náš výhodný nákup v eshope .

Obľúbený doplnok každej ženy

Vianoce nám skončili a čoskoro tu máme ďalší Nový rok. Ako to už tradične býva zvykom po Novom roku začínajú vo všetkých obchodoch počnúc obchodmi s oblečením a končiac elektronikou veľké povianočné výpredaje. Ľudia si už zvykli svojich blízkych obdarúvať nielen praktickými darčekmi, ale aj nákupnými poukážkami alebo finančnou hotovosťou.

Nielen bežné kamené obchody, ale aj eshopy sa už dnes chystajú na výpredaje. Veď kto z nás by si rád nekúpil obľúbené oblečenie, šperk, kabelku, peňaženku, či štýlový doplnok za zvýhodnenú cenu. Predsa vďaka výpredajom a zvýhodneným cenám si môžeme zakúpiť za danú sumu nie jeden, ale rovno dva výrobky.

Eshop určený najmä pre ženy – fancy.sk ponúka kabelky, peňaženky, doplnky a obuv za výhodné ceny. Nechýbajú ani kabelky známych značiek akými sú Adidas, Puma, Gussaci, David Jones, Elite Models a Playboy. V špeciálnej sekcií „totálny výpredaj“ si na svoje príde každá dáma či slečna bez rozdielu veku.

Pre všetkých, ktorí chcú byť informovaní o aktuálnych akciách, zľavách a pripravovaných novinkách je tu možnosť zaregistrovať si svoj email do newslettera a získavať tak najhorúcejšie informácie medzi prvými.

Prajeme Vám príjemný nákup!