Myslite aj na uplatnenie Vašich detí

Našim ratolestiam sa snažíme dať najmä pekné detstvo. Dobre si uvedomujeme, že život mať jednoduchý nebudú. Skúste im teda pomôcť, aby ich štart do dospelosti a pracovného života predsa len nebol taký komplikovaný.

Ako na to, je tá správna otázka. Deti potrebujú svoje detstvo, no rovnako sa nevyhnú ani povinnostiam v škole. Nie je preto jednoduché trafiť ten správny pomer, medzi vzdelávaním a zábavou. Neraz im chceme pomôcť aspoň tak, že ich prihlásime na rôzne krúžky. Snažíme sa tak, aby sa nám netúlali po uliciach kým sme ešte v práci a stretávali sa s tými deťmi, ktoré na ne nemajú zlý vplyv. Kamarátov im však vyberať nemôžeme, no môžeme im aspoň od malička vštepovať, čo je dobré a čo nie. Vychovávať len príkazmi a zákazmi môže mať vo vyššom veku celkom opačný dopad.

Krúžky deťom často zaberajú priveľa času. Ak ich teda niečo vyslovene nebaví, alebo to nebude mať vplyv na ďalšie vzdelávanie, či budúce zamestnanie, nenúťte ich. S určitosťou sa však o pár rokov nezaobídu bez znalostí jazyka. Ten je nevyhnutný už teraz, no o pár rokov to bude nedeliteľná súčasť každého pracovníka. Využiť sa preto oplatí aj kurzy angličtiny pre deti. Tie im dajú do budúcna viac ako kreslenie, či hra na hudobný nástroj, teda v prípade, že nemajú naozaj veľký talent, ktorý by ich uživil aj v dospelosti.

Nevyhnutnou sa však stáva aj počítačová gramotnosť. Musíte teda počítať s tým, že aj školáci budú musieť niektoré úlohy robiť na počítači. Aby si mohli následne vytlačiť všetky dokumenty, hľadajte tonery na gras.sk.