Najlepšie lyžiarske strediská

Jeseň už máme v plnom prúde tu a tak zostáva iba otázkou času kedy na dvere zaklope aj zima. No a práve k nej zaručene patria aj zimné športy. Je jedno či dávate prednosť lyžiam, snowboarde alebo šanteniu s deťmi na sánkach. Každí, malí a aj tí veľkí sa túžia aspoň na chvíľku vyblázniť v snehu. Niekomu postačí aj tradičná lyžovačka v našich veľhorách Tatrách, či Jasnej, no pre tých, ktorí nemajú hlboko do vrecka tu máme zoznam najlepších lyžiarskych stredísk z celého sveta.

Začnime ako inak v Európe, respektíve v Talianskom Cortina D´Ampezzo. Aj keď Taliansko má mnohé lyžiarske strediská toto patrí medzi najkrajšie. Vedeli ste, že sa tu konali v roku 1956 Zimné olympijské hry?

Síce zostávame v Európe ale presunieme sa do Rakúska presnejšie do lyžiarskeho strediska Kitzbuhel o ktorom sa hovorí, že má najkrajšie zjazdovky na svete, ktoré sa nachádza v Tirolských Alpách vzdialené asi 100km od Innsbrucku. Toto lyžiarske stredisko má jednu z najstarších zjazdoviek na svete. Nevynecháme ani Francúzsko, ktoré ponúka množstvo krásnych lyžiarskych stredísk, jednoznačným víťazom je Chamonix, Mont-Blanc. Tu sa konali historicky prvé Zimné olympijské hry na svete. Ďalej je tu aj Švajčiarsko v ktorom sa nachádzajú lyžiarske strediská akými sú Matterhorn a Zermatt.

A prečo práve tieto strediská? Určite aj vy na svahu dávate prednosť peknému slnečnému počasiu a sviežemu horskému vzduchu a práve tieto strediská to ponúkajú. A kam by ste mali vyraziť ak by ste chceli ísť na lyžovačku mimo Európu? No jednoznačne do USA, presnejšie do Colorada. Jeho lyžiarske stredisko Aspen sa objavilo v mnohých hollywoodskych filmoch a prezentuje sa ako lyžiarske stredisko väčšinou pre milionárov.