Nechty

Gélové nechty nemusia byť len módnym výstrelkom, ale riešia i niektoré problémy nechtov, či obmedzujú zlozvyky. Veď nie každá z nás má od prírody pekné, pevné a zdravé nechty. Niektoré nechty sú jemné a lámavé, iné zas ideálne pevné.

Ako spevniť prírodné nechty?
V prípade, že sú vaše nechty mäkké a lámavé, bolo by vhodné ich spevniť. Ak si nechcete svoje nechty predĺžiť, ale len spevniť, ideálnym riešením je pre vás BIO gél. Sú to taktiež gélové nechty, ale BIO gél na prírodné nechty, nechty spevní a ochráni pred vonkajšími vplyvmi. Nechty sú tak odolnejšie voči nárazom a nelámu sa. Pomocou BIO gélov si môžete vypestovať krásne nechty bez lepenia umelých tipov. Bio gély sa nanášajú rovnako ako obyčajné gély. Najprv necht prebrúsiť, naniesť primer a tak podkladový BIO gél, stavebný BIO gél a vrchný BIO gél. Každá vrstva BIO gélu musí vytvrdnúť v UV lampe. Pri tvrdnutí vzniká lepkavý výpotok, ktorý sa javí ako nevytvrdnutý BIO gél. Je to výpotok, ktorý utriete čističom gélu.

Už nikdy viac obhryzené nechty!
Patríte k tej skupinke, ktorá si obhrýza nechty? Tak tomu môže byť koniec! I pre vás je tu riešenie. Aj napriek krátkym nechtom sa z nich dajú vytvoriť hotové šperky. Veď pre gélové nechty ani obhryzené nechty niesú prekážkou. Stačí na prebrúsené nechty nalepiť tipy na nechty, prebrúsiť prechod medzi tipom a nechtom a naniesť podkladový UV gél. Ten zabezpečí lepšie priľnutie. Pod podkladový UV gél môžete aplikovať primer, ktorý zároveň chráni nechty pred plesňami. Po vytvrdnutí podkladového gélu, nanesiete stavebný a tak vrchný UV gél. Môžete samozrejme použiť i kamuflážny UV gél, predovšetkým ak je potrebné prekryť farebné nerovnosti nechtov, alebo opticky predĺžiť nechtové lôžko. I každá vrstva obyčajného UV gélu musí tvrdnúť v UV lampe asi 2 minúty, čo predlžuje dobu modelácie. UV lampa je v tomto prípade nevyhnutná, pretože UV gél bez nej nevytvrdne.

Ak sa vám zdá gélová technika príliš zdĺhavá môžete si nechať nechty predĺžiť i akrylom. Akrylové nechty sú síce menej pružné ako gélové nechty, no mnohým ženám vyhovujú viac ako gélové. Akrylové nechty je nevyhnutné modelovať v dobre vetranom priestore, pretože akrylové nechty sú z akrylového prášku a liquidu, ktorý nepríjemne zapácha. Existuje i akrylový liquid bez zápachu, ale ani ten nieje práve voňavý, no jeho zápach je redukovaný (menší). Keďže akryl tvrdne na vzduchu, UV lampa nieje v tomto prípade potrebná. Takto ušetríte čas, no je potrebná istá zručnosť, aby akryl nezatvrdol skôr, ako ho stihnete naniesť na nechty.
Verte, že ak budete mať na rukách krásne nazdobené nechty, ani vás nenapadne obhrýzať ich alebo ináč poškodzovať.

Gélové nechty, rýchlo!
Že vraj to nieje možné? Ale kdeže! Dnes je možné všetko i gélové nechty urobené maximálne za hodinu. Nieje to žiaden trik ani výmysel. Naozaj. S použitím LED lampy a LED gélov máte gélové nechty hotové za polovicu času. Napokon i samá LED lampa má niekoľko výhod. Napríklad žiarovky v nej sa nemenia, takže ešte i ušetríte. Ďalšou výhodou LED nechtov je, že LED UV gél tvrdne v LED lampe len 30-60 sekúnd, čo je o polovicu menej ako v UV lampe. Postup je pritom celkom rovnaký, len potrebujete UV gély s označením LED a taktiež LED lampu. Výpotok očistíte rovnako čističom gélu i ukladanie ozdôb je rovnaké ako ukladanie na gélové nechty. Tak prečo neušetriť čas i peniažky?