Nenechajte horúčavu, aby vás trápila aj doma

Leto sa eštelen blíži a vám už začína byť vo svojom podkrovnom byte pekne horúco? Nechcete si ani predstaviť, aké peklo to bude už počas prvých horúcich letných dní. Ale ako môžete proti tomu bojovať, keď bývate v historickom dome, kde je inštalácia klimatizácie zakázaná? A vy navyše nie ste kultúrny barbar, aby ste tento zákaz obchádzali. Potom existuje ideálny spôsob pre vás, ako ochladiť tú saunu, ktorú nazývate domovom – mobilná klimatizácia.

screen-vzdusin-mobilnaklimatizacia

Vyžeňte letné horúčavy z vášho domova

Ak chcete používať mobilnú klimatizáciu, nemusíte robiť žiadne stavebné úpravy. Jej hlavnou a fakt veľkou výhodou je, že si ju dáte do ktorejkoľvek miestnosti, zapojíte ju do elektriky a konečne príde závan sviežeho vzduchu. Žiadna veda, iba božské vyslobodenie z pazúrov horúčavy, ktoré zvládne výrobok o 80 % lacnejší ako celková cena vstavanej klimatizácie. Prevádzkové náklady sú tiež oveľa nižšie, ako pri ostatných typoch, takže ak už máte dosť prebdených nocí kvôli horúčave, je najvyšší čas si objednať mobilnú klimatizáciu od spoločnosti Vzdušín.

Sú okenné klimatizácie výhodné?

Okenné klimatizácie sú populárne hlavne v USA, Japonsku a tropických krajinách, kde je neznesiteľná horúčava. Sú obľúbené hlavne vďaka ich jednoduchej montáži a priaznivej cene. Môžu sa zabudovať nielen do okna ale aj do steny, no pri ich inštalácii nie sú potrebné také veľké stavebné zásahy ako pri nástennej klimatizácii. Ich drobnou nevýhodou je vyššia hlučnosť ako pri mobilných klimatizáciách.

screen-vzdusin-okennaklimatizacia

Okenné klimatizácie môžu pracovať s čerstvým vzduchom nasávaným zvonku alebo s obehovým vzduchom – jedna čas klimatizácie je vnútri, druhá časť vytŕča von. Najvhodnejšie sú hlavne do priemyselných priestorov, skladov či serverovní. Preto, ak potrebujete klimatizáciu do takéhoto priestoru, váš víťaz je jasný.