Nezahrabte sa len v knihách

Štúdium sa v našej spoločnosti hodnotí veľmi vysoko. Aj to je dôvod, prečo stále viac z nás dáva prednosť štúdiu, akoby sme mali hneď po škole nastúpiť do práce. Toto je však vo väčšine prípadov len naším prianím.

Realita na trhu práce je však žiaľ celkom opačná, a ak chcete nájsť prácu čo najrýchlejšie, budete sa musieť presťahovať, alebo zobrať aj menej atraktívnu pozíciu. Aj to je jednou z príčin, prečo stále viac dávame prednosť štúdiu. Vysoká škola môže aj Vám priniesť viaceré výhody aj neskôr na trhu práce, no nemali by ste tu zaspať na vavrínoch. Veľmi sa cení aj akákoľvek pracovná skúsenosť. Školu teda skĺbte s praxou do takej miery, ako je to len možné. Neskôr tak budete mať väčšie šance na získanie zamestnania.

Vysoká škola však nemusí znamenať len povinnosti, z ktorých sa stane jeden kolotoč. Nemusíte predsa vyhorieť ešte pred štátnicami. Nájdite si preto ten správny spôsob na relax. Každému vyhovuje niečo iné, no aj svoje zdravie podporíte najmä pohybom. Oproti neustálemu sedeniu je to výborný spôsob oddychu. Načerpať nové sily však môžete aj florbalom. Zahráte a zabavíte sa s priateľmi, a to na začiatok nepotrebujete veľa. Postačia Vám tenisky, hokejky Salming a loptičky.

Aj na zábavu si teda nájdite dostatok času, aj mozog sa Vám poďakuje. Budete tak mať viac energie aj motivácie na zvládnutie všetkých školských povinností. Ani vo Vašej izbe tak zrejme nechýba počítač, no so všetkým si najlepšie poradí All in One Lenovo z thinkpro.sk.