Archív kategorií: Podnikanie

Poznáte rozdiel medzi offshore a onshore spoločnosťou

Znižovať náklady a maximalizovať zisk, to je optimalizácia, ktorá je v súčasnosti veľmi dôležitou podnikateľskou činnosťou. Nie všetci však používajú rovnaké metódy – jeden sa snaží ušetriť na kancelárskych potrebách, druhý na zamestnancoch a tretí sa rozhodol ísť samovražednou cestou a ušetriť na svojich zákazníkoch. Existuje však veľmi účinný spôsob, ako znížiť hlavne daňové náklady firmy. Dá sa to urobiť prostredníctvom offshore a onshore firiem. Viete aký je medzi nimi rozdiel a aké výhody majú offshore spoločnosti a aké onshore?

Výhody offshore firiem

Hlavnou výhodou offshore firiem je nulové daňové zaťaženie, prípadne zaťaženie veľmi blízke nule. Ako je to možné? Je to možné vďaka tomu, že sídlo týchto firiem je v štátoch, ktoré nemajú štandardný ekonomický systém a ten umožňuje aj nulovú daňovú záťaž pre podnikateľov. Medzi najobľúbenejšie destinácie patria offshore spoločnosti na Seychelách, v Paname, Belize či na Britských panenských ostrovoch. Napriek tomu, že ekonomický systém je atypický, tieto exotické malé krajiny majú stále politické prostredie, takže podnikatelia sa nemusia obávať nejakej nestability či problémov v krajine.

Výhody onshore firiem

Hlavným rozdielom medzi offshore a onshore spoločnosťami je práve ekonomický systém krajiny, v ktorej má firma sídlo. Onshore spoločnosti majú sídlo v krajinách s typickým ekonomickým systémom. Prečo sú teda také obľúbené? Je to kvôli tomu, že podmienky pre podnikateľov sú tu oveľa výhodnejšie ako v ich domovskom štáte. Medzi najobľúbenejšie destinácie patrí založenie onshore firmy na Cypre, v Holandsku, Luxembursku či vo Veľkej Británii. Napríklad taký Cyprus patrí medzi krajiny Európskej únie s najnižšími daňami. Chcete sa dozvedieť o tejto možnosti viac? Navštívte internetovú stránku CompanyFormation.sk.

Zbohom fyzická práca. Privítajte podnikanie v plnej paráde!

Bolesti chrbta, rúk a nôh – fyzická práca je už pre vaše telo priveľmi náročná. Páli vám to a rozhodli ste sa podnikať? Veď prečo nie! Nie každý síce zdedí bunky, avšak čo viete, možno práve vy budete taký podnikaniuchtivý ako váš dedo!

Založenie novej spoločnosti

Poďme sa pozrieť na možnosti podnikania. Vybavovanie, papierovanie, podpisovanie. Krúti sa vám z toho hlava? Zjavne bude problém v tom, že sa v danej problematike nevyznáte. Ani sa nemusíte ak budete mať po svojom boku odborníka od Company Consulting. Vychvaľovaná spoločnosť, ktorá uľahčila začiatky podnikania mnohým podnikateľom. Teraz? Teraz sú podnikatelia zabehnutí a venujú sa svojej podnikateľskej činnosti. Buďte aj vy šikovní, kontaktujte Company Consulting a nechajte si založiť spoločnosť. Hravo a bez starostí.

Možno by ste radšej ocenili ready made spoločnosť

Niektorí podnikaniuchtivý ľudia siahajú po možnosti podnikania prostredníctvom ready made spoločnosti. Takéto ready made spoločnosti sú vopred pripravené na podnikanie. Nemusíte čakať na vybavovanie, stačí si ju len kúpiť a začať podnikať. Pre niekoho najjednoduchšia možnosť. Aký máte na ňu názor práve vy? Ušetríte čakanie na potrebné vybavovanie, všetko bude už vopred pripravené a nastavené na vaše podnikanie. Stačí si len zmeniť názov spoločnosti a máte hotové! Šetrite čas, kuknite si ponuku ready made spoločností! Rozlúčte sa s vašou ťažkou fyzickou prácou, vhupnite do podnikateľského sveta.

Spoločnosť do jednej hodiny

Nazreli ste ešte na možnosť rýchleho predaja s.r.o.? Od Company Consulting? Všimli ste si, že máte možnosť získať spoločnosť do jednej jedinej hodiny. Aké parádne, čo poviete? Rýchlosť ako u Supermana. Vyberajte si túto možnosť ak vás zaujala. Prečo by nie? Prečo ešte váhať a obzerať sa po iných, keď Company Consulting stojí priamo pred vami a chce vám pomôcť?

Už ste zamávali tej nepohodlnej fyzickej práci a vrhli ste sa plávať do podnikateľských vôd? Dobre ste spravili. Veľa šťastia a úspechov!

Prehodnoťte svoje financie

Do podnikania sa netreba púšťať ihneď a bez veľkého premýšľania. Toto rozhodnutie je zásadné a ovplyvní život Vás aj Vašich blízkych.

Preto treba všetko dobre premyslieť a naplánovať aj detaily. Bez peňazí to samozrejme nejde, no v prvom rade dajte do poriadku tie svoje súkromné. Pôžičky a úvery sú veľmi populárne, no ťahajú Vám z vrecka viac peňazí, ako keby ste si ich časom našetrili. Možnosť kúpiť takmer čokoľvek a okamžite je však stále veľmi lákavá.

Ak však nebudete mať poriadok vo svojich súkromných peniazoch, ako chcete hospodáriť s firemnými? Práve financie sú kameňom úrazu nejedného podnikateľa. Dostatočnú hotovosť má len málokto, no požičať si ju je oveľa náročnejšie, ako pre súkromnú osobu. Váš podnikateľský plán preto musí byť tým, čo presvedčí aj bez obchodnej histórie. Venujte mu teda dostatok pozornosti a radšej si čas ušetrite napríklad pri zakladaní spoločnosti. Tieto povinnosti môžete prenechať aj iným, takúto pomoc nájdete na onlineinvest.sk. Ušetríte si čas, aj sa zbavíte zbytočných starostí.

Aj ak pôžičku na realizáciu svojich plánov dostanete, s istotou bude šetrenie aj Vašou prioritou. Uvažujte teda v predstihu a dajte prednosť výhodám virtuálneho sídla firmy. O tom ako ušetriť aj touto cestou sa dozviete na sidlo-firmy.sk.

Vnímajte veci inak

Originalita sa dnes cení, a to najmä v podnikaní. Nemusíte hľadať len spôsob, či tovar a službu, ktorá tu ešte nebola.

Trh je skutočne plný rôznych firiem, ktoré ponúkajú podobné, alebo úplne rovnaké tovary. Tieto nájdeme v každej oblasti trhu, aj keď niektoré sú rozšírené menej, stále je šanca, že prídete s ničím celkom novým a prevratným len veľmi nízka. To však neznamená, že sa musíte vzdať hneď na začiatku.

Svoj sen o vlastnej firme si môžete splniť aj Vy. Treba na to len odhodlanie a aj dobrý úsudok. Uspieť teda môžete aj v oblasti, ktorá je všetkým dobre známa, musíte však o to viac energie vynaložiť na to, aby ste predbehli konkurenciu. Najskôr si teda urobte prehľad, aké sú Vaše schopnosti, skúsenosti, ale aj koníčky. Ak totiž budete vo firme pracovať s radosťou, podpíše sa to aj pod úspech Vašej firmy. Na začiatku teda musíte dobre zvažovať, premýšľať a riešiť množstvo otázok, zaoberajte sa však aj tými nepríjemnými. Tak sa aj na ťažké situácie pripravíte vopred, a keď nastanú budete vedieť, ako ich vyriešiť.

Začiatky sú teda ťažké, no k tomu sa pridajú aj povinnosti so zakladaním, tieto Vás však nemusia zdržiavať. Dnes si predsa môžete firmu aj výhodne kúpiť. Túto možnosť ponúka aj m2b.sk a je veľmi lákavá, keďže si čakanie skrátite na nevyhnutné minimum.

Svoju pozornosť však musíte venovať aj vybaveniu priestorov. Aj správnu voľbu regálov do skladu pri predaji oceníte. Tie správne vyberajte na jungheinrich.sk.

Rýchle podnikanie

Aj vy chcete začať podnikať? Naštudovali ste si už celú agendu, ktorá súvisí so zakladaním spoločností a práve ste si uvedomili, že nemáte dostatok času na to, aby ste každý deň chodili po úradoch? A to nehovorím o čakaní, ktoré Vás čaká po tom, ako vybavíte všetky papierovačky. Na zápis firmy do Obchodného registra má totiž každý súd čas 30 dní, a pritom nikto Vám nezaručí, že Vaše firma aj bude bez problémov zapísaná. Často sa totiž stáva, že podnikateľ vybaví všetky potrebné náležitosti a zabudne na nejakú drobnosť, vďaka čomu súd zápis firmy neschváli. Pokračovať v čítaní

Zlepšite image svojej firmy

Snažíte sa ako môžete a aj tak vám podnikanie príliš nejde? Môže to mať za následok niekoľko faktorov. Medzi tie jednoduchšie často patria zlá marketingová stratégia alebo neprehľadná web stránka, či proste iba zlá reklama. Našťastie toto všetko sa dá odstrániť stačí zakrútiť kľukou a kliknúť myškou na kolovratok.sk  Pokračovať v čítaní

Spravodlivosť, alebo ako obísť súdy

Opatrnosti nikdy nieje dosť a obzvlášť dnešnej dobe to platí dvojnásobne. Dnes nie sú výnimočné prípady keď si dvaja alebo viacej dobrých priateľov zakladá spoločnú firmu. Všetko funguje tak ako má a v jednom momente nastane taká situácia, že si pre určité problémy nevedia prísť na meno. Jeden chce firmu zrušiť, druhý nie, nastanú naťahovačky o peniaze, prípadne majetok firmy atď. Pokračovať v čítaní

Prichádza daňová licencia

Ministerstvo financií pripravilo pre obchodné spoločnosti od nového roka novinku v podobe daňových licencií, ktorým sa nevyhne žiadna spoločnosť. Daňovú licenciu za rok 2014 zaplatia obchodné spoločnosti do štátneho rozpočtu po prvý krát v roku 2015. Ako vo svojich vyhláseniach uvádza sám minister dôvodom pre zavedenie tejto novej „dane“ je fakt, že viac ako 60% firiem na Slovensku má nulovú daňovú povinnosť. Jednoducho povedané, sú to firmy, ktoré sa vyhýbajú plateniu dane z príjmu.

Daňovej licencii sa od budúceho roka nevyhne žiadna eseročka ani akciovka, čiže ju bude musieť platiť každá z uvedených spoločnosti (spoločnosť s ručením obmedzeným, akciová spoločnosť), jediný, kto sa daňovej licencií vyhne sú živnostníci. Výška daňovej licencie sa vypočíta na základe viacerých faktúrov – typ spoločnosti, daňový rating a platcovstvo DPH. Predpokladá sa, že výška daňovej licencie bude okolo tisic euro.

Daňovej licencií sa nevyhnú ani firmy, ktoré sú v strate, respektíve nevykazujú žiaden zisk.  Zatiaľ však nie je jasné, čo bude s novými spoločnosťami, či aj celkom nové spoločnosti budú musieť platiť túto licenciu. Jediným pozítivom zostáva fakt, že daňovú licenciu si firma bude môcť uplatniť ako odpočítateľný výdavok.

Tip na záver: Ušetriť niekoľko stoviek euro môžu firmy aj vďaka službe virtuálne sídlo firmy, ktorú ponúka mojesidlo.sk

Aj vy môžete podnikať

Podnikanie je dnes veľmi populárne aj medzi mladými. Potrebné informácie sa dajú ľahko zohnať na internete a známe sú aj možnosti nechať si firmu jednoducho založiť. Samotnú činnosť upravujú zákony, ktoré jednoducho musíte ovládať. Ak teda chcete podnikať, musíte mať dostatok potrebných informácií.

Venovať sa vlastnému biznisu je snom asi každého z nás, vidíme v tejto možnosti najmä prestíž a samostatnosť. Samotné podnikanie sa teší veľkej popularite najmä pre viaceré možnosti, kde sa môžete uplatiť aj Vy. Stále viac je využívaný internet, ale aj výroba a remeselné činnosti veľmi nezaostávajú. Je teda len na Vás, v ktorej oblasti sa chcete uplatniť.

Podnikateľská činnosť však neustále vyžaduje aby ste mali prehľad o platnej legislatíve, no potrebujete aj financie. Podnikaním chceme však predovšetkým zarobiť, ale na začiatku sa investíciám nevyhnete. Ako začínajúci podnikateľ môžete však ušetriť aj vďaka virtuálnemu sídlu. To poskytuje adresu Vašej firme a je oveľa lacnejšie ako obyčajná kancelária. Viac sa o virtuálnom sídle dozviete aj tu.

Ako podnikateľ však musíte myslieť na viacero povinností. Aj účtovníctvo je nevyhnutné rovnako pre veľkých aj malých podnikateľov. Avšak viaceré firmy založili svoje podnikanie na pomoci iným podnikateľom. Či sa už jedná o poskytnutie poradenstva, samotné založenie firmy alebo vedenie účtovníctva. Niektoré firmy poskytujú svoje služby aj v oblasti zmien v spoločnostiach. Ak teda vaša firma už funguje a potrebujete pomoc pri zmene obráťte sa na Online Invest s.r.o.

Plánovanie firmy

Ľudia, ktorí plánujú založiť rôzny firmy a nemajú s tým skúsenosť sa stretávajú s množstvom problémov a nejasnosti. Na nasledujúcich riadkoch teda objasníme ako slovenské firmy vlastne vznikajú a vysvetlíme niektoré nejasnosti.

Potrebujem na založenie firmy živnostenský list?

Ak chcete podnikať napríklad ako herec, spisovateľ alebo hudobník, tak prevádzkujete nezávislé povolanie. To znamená, že nebudete potrebovať žiadne živnostenské oprávnenie. Ostatné činnosti vyžadujú živnostenské oprávnenie. Taktiež sú dve druhy živností – voľná a remeselná. Voľnú živnosť si môže založiť ktokoľvek nemá zápis v trestnom registri a je starší ako 18 rokov, naopak remeselnú len ak máte výučný list alebo certifikát o danej činnosti.

Všetky registrácie firmy na živnostenskom úrade

Na začiatku podnikania zájdeme v každom prípade na ktorýkoľvek živnostenský úrad a vyplníme Jednotný registračný formulár. (Registráciu k dani z príjmu fyzických osôb musíme totiž uskutočniť do 15 dní odo dňa, kedy sme začali vykonávať činnosť alebo prijali príjem.) Tým vykonáme naraz všetky potrebné ohlásenia a registrácie – živnosť, zdravotné a sociálne poistenie aj daň z príjmu. Slovenské firmy už výpis z registra trestov nemusia dokladovať, úrad si ho zaistí sám.

Daňové priznania a prehľady poistenia

Po skončení roka podávajú firmy daňové priznanie k dani z príjmu a Prehľady poistenia a zaplatíme daň z príjmu a poistenia. Ak sme platcami DPH, počas roka plníme všetky povinnosti platcu DPH a podávame daňové priznanie k DPH po každom štvrťroku.

Založenie firmy na Slovensku je pomerne problematické ak sa pozrieme na okolité štáty. Vydržať neustále papierovanie a podnikať u nás na vlastnú päsť chce poriadnu dávku odvahy. Slovenské firmy to majú ťažké, no ak sa človek posnaží a vloží do svojej bežnej alebo online firmy kúsok seba, tak sa mu to vráti v podobe úspechov a financií.