Ak Vám chýbajú peniaze, požičajte si

Súčasná doba je dosť zložitá a bez pôžičky to často nejde. , bez pôžičky to často nejde. V podstate ide o finančný úkon, kde veriteľ poskytne finančný obnos dlžníkovi, ktorý ho do dohodnutého termínu vráti vrátane úrokového navýšenia. Pokiaľ sa omešká, zvyčajne sa uplatňuje právo veriteľa na penále podľa dohody. Pôžičku teda možno chápať ako spôsob dostať sa k peniazom, aj keď za nie veľmi výhodných podmienok. Výška úroku je veľmi individuálna, často závisí od výšky samotnej pôžičky, a samozrejme od podmienok, ktoré si stanoví inštitúcia, ktorá nám pôžičku poskytne. V základe sa pôžičky delia na bankové a nebankové, rozdiel je v ich dostupnosti a výhodnosti.

Pôžičky pre živnostníkov – život živnostníka často nie je ružový. Finančná kríza postihla asi každého, výnimku netvoria ani živnostníci. Možno aj vy potrebujete finančné prostriedky na zlepšenie vášho podnikania. Riešením je práve pôžička pre živnostníkov. Hlavnými výhodami tohto druhu pôžičky je rýchle vybavenie bez zbytočného papierovania, účel pôžičky – môžete s jej pomocou rozšíriť svoje podnikanie, ale aj preklenúť ťažké obdobie.

Pôžičky pre nezamestnaných – poskytujú ich výhradne nebankové spoločnosti. Keďže ide o pôžičky v nezamestnanosti, nie je nutné dokladovať príjem. Zárukou sa stáva automobil, nehnuteľnosť alebo zmenka. Využívajú ich hlavne nezamestnaní, ale aj ženy na materskej, prípadne študenti. Ich objemy sú zákonite nižšie ako je to u bežných, ručených pôžičiek. Dajú sa vybaviť rýchlo, napríklad aj online cez internet. Pri ich schvaľovaní sa nenahliada do registra dlžníkov.