Poznáte rozdiel medzi offshore a onshore spoločnosťou

Znižovať náklady a maximalizovať zisk, to je optimalizácia, ktorá je v súčasnosti veľmi dôležitou podnikateľskou činnosťou. Nie všetci však používajú rovnaké metódy – jeden sa snaží ušetriť na kancelárskych potrebách, druhý na zamestnancoch a tretí sa rozhodol ísť samovražednou cestou a ušetriť na svojich zákazníkoch. Existuje však veľmi účinný spôsob, ako znížiť hlavne daňové náklady firmy. Dá sa to urobiť prostredníctvom offshore a onshore firiem. Viete aký je medzi nimi rozdiel a aké výhody majú offshore spoločnosti a aké onshore?

Výhody offshore firiem

Hlavnou výhodou offshore firiem je nulové daňové zaťaženie, prípadne zaťaženie veľmi blízke nule. Ako je to možné? Je to možné vďaka tomu, že sídlo týchto firiem je v štátoch, ktoré nemajú štandardný ekonomický systém a ten umožňuje aj nulovú daňovú záťaž pre podnikateľov. Medzi najobľúbenejšie destinácie patria offshore spoločnosti na Seychelách, v Paname, Belize či na Britských panenských ostrovoch. Napriek tomu, že ekonomický systém je atypický, tieto exotické malé krajiny majú stále politické prostredie, takže podnikatelia sa nemusia obávať nejakej nestability či problémov v krajine.

Výhody onshore firiem

Hlavným rozdielom medzi offshore a onshore spoločnosťami je práve ekonomický systém krajiny, v ktorej má firma sídlo. Onshore spoločnosti majú sídlo v krajinách s typickým ekonomickým systémom. Prečo sú teda také obľúbené? Je to kvôli tomu, že podmienky pre podnikateľov sú tu oveľa výhodnejšie ako v ich domovskom štáte. Medzi najobľúbenejšie destinácie patrí založenie onshore firmy na Cypre, v Holandsku, Luxembursku či vo Veľkej Británii. Napríklad taký Cyprus patrí medzi krajiny Európskej únie s najnižšími daňami. Chcete sa dozvedieť o tejto možnosti viac? Navštívte internetovú stránku CompanyFormation.sk.