Krásny nábytok

Ak sa chystáte zariaďovať vašu spálňu či detskú izbu vašich detí, určite navštívte katalognabytku.sk. Iste tu nájdete všetko, čo potrebujete. Od pekných postelí, cez kvalitné matrace, až po dokonalé a účelné vybavenie detskej izby

Ale ako zorganizovať detskú izbu, aby sa tam naše deti dobre cítili, boli zdravé a dobre sa učili? Mala by spĺňať dve funkcie, pokojovú a aktívnu. Je to vlastne spálňa a miesto na hranie, u starších detí miesto pre štúdium v jednom. Aspoň opticky by sme mali priestor rozdeliť na dve časti. Pomôcť nám môže vhodný koberec či záves.

Pokojová zóna je určená na kvalitný spánok a regeneráciu. Najlepšie miesto pre posteľ je čo najďalej od vstupných dverí, nie priamo pod oknom či pod šikminou. Ak izbu obývajú dve deti, je lepšie zvoliť dve samostatné postele ako poschodovú posteľ. Ten, kto spí hore, by mohol mať pocit neistoty a ten, čo je dole, pocit ohrozenia, keď nad ním niekto leží. Ideálnym materiálom pre detskú izbu je prírodné drevo. Vhodnejšie sú postele bez úložného priestoru, aby mohla cirkulovať energia. Spodnú bielizeň by sme mali voliť v pastelových farbách, pre pokojný spánok nie sú vhodné kontrastné farby. Aj tu sú lepšie prírodné materiály ako syntetické.

Rastliny v kvetináčoch umiestnime čo najďalej od postele, ak ide o menšiu izbu, radšej sem žiadne nedávajme. Ani akvárium nie je do detskej izby vhodné. Aktívna zóna je tá časť izby, kde sa dieťa bude hrať, učiť a pracovať. Na rozdiel od pokojovej zóny by tu mala panovať atmosféra zábavy a sústredenia, v prípade učenia. Ak vás zásady zariadenia podľa feng šuej zaujali, môžete sa nimi inšpirovať.