Prečo je večera taká dôležitá

O možnostiach ako jednoducho schudnúť nájdeme na internete celé romány. Nie vždy ide však o veľmi vhodné metódy, niektoré dokonca ohrozujú aj naše zdravie. Preto ak sa predsa len pre niektorú rozhodnete, dobre si overte jej účinky nielen u ostatných návštevníkov internetu, ale najlepšie aj u svojho lekára.

Asi najrozšírenejšou radou, ako aj zdanlivo najjednoduchším spôsobom, ako sa zbaviť tukových vankúšikov je vylúčenie večere, respektíve posledné jedlo dňa naplánovať najneskôr na piatu, či šiestu hodinu večer. Náš metabolizmus však potrebuje energiu na všetky procesy v tele a túto získava práve z jedla. Je teda nemysliteľné odoprieť mu palivo, to môže mať za následok únavu, ale aj zdravotné ťažkosti.

Dodržiavať samozrejme treba správny pomer príjmu a výdaja energie. Ak sa budete prejedať, Vaše telo neukladá len tuky, rovnako stratíte energiu keďže Váš organizmus bude zamestnávať najmä trávenie. Všetko teda treba robiť s mierou a rovnako treba postupovať aj pri jedle. Netreba to preháňať, no určitú nevyhnutnú dávku by malo Vaše telo dostať aj vo forme večere. Najmä ak ste zvyknutá chodiť do postele podstatne neskôr ako o 20-tej hodine.

V takomto prípade by ste večerať určite mali, no zamerajte sa najmä na kvalitu jedla. Tvoriť by ho teda mal vyvážený pomer medzi bielkovinami a zeleninou. Vyhnete sa tak nielen zbytočnej únave, ale aj vypadávaniu vlasov, či lámavosti nechtov. Aj Vaša pokožka bude plná života. Skutočný objem Vašej večere by však mal zohľadniť aj Vašu aktivitu počas dňa aj vo večerných hodinách. Ak ste boli cvičiť, či vybehli na prechádzku pokojne si doprajte aj výdatnejší prísun takejto energie.