Prerábate byt?

Rekonštrukcia akéhokoľvek bývania je veľmi náročná. Vyžaduje si nielen veľa peňazí, ale aj času a trpezlivosti.

Ak si chcete všetko uľahčiť, vyberajte z množstva firiem, ktoré ponúkajú svoje služby aj Vám, no v takomto prípade si za rekonštrukciu dobre zaplatíte. Ak však máte isté skúsenosti s podobnou prácou, môžete výraznejšie ušetriť, ak sa na prácach budete podieľať sám. Bez odborných skúseností síce výsledok nebude dokonalý, no vzhľadom na nemalú úsporu sa s tým možno zmieri aj Vaša manželka.

Pri podobných prácach je však nevyhnutné mať všetko po ruke. Kupovať teda budete nielen stavebný materiál, potrebujete aj náradie a netreba zabúdať ani na pracovné odevy. Takto si prácu výrazne uľahčíte, takže práca pôjde rýchlejšie od ruky. Ide o nemalé obmedzenia celej Vašej rodiny, nechcete predsa rekonštrukciu zbytočne predlžovať.

Napríklad pri renovácií jadra je možné aj v byte do istej miery ovplyvniť dispozičné riešenie. Zväčša si to vyžaduje väčšie zásahy aj odborníkov, no môžete napríklad využiť miesto spojením kúpeľne a toalety.

Takýto väčší zásah si neraz vyžaduje aj novú kuchyňu. Najmä v bytoch je nutné toto riešiť súčasne. Pri jej výbere však myslite aj na úložný priestor, ktorý v panelákoch chýba aj v kuchyni. Jedinečné riešenia síce nie sú najlacnejšie, no táto investícia sa Vám určite vráti.