Archív kategorií: Rady & Tipy

Keď strieľanie môžeme zaradiť medzi svoje hobby

Nebojte sa! Žiadny lov na nepríjemného suseda sa konať nebude. Budeme hovoriť o tom ako muži ale aj ženy začínajú nachádzať zábavu v strieľaní. Samozrejme nie so skutočnými nábojmi! Len so slepými. Počuli ste niekedy o hre paintball? Istotne áno! Spájajú sa vám s tým modriny, ktoré máte na nohách, rukách, bruchu, jednoducho všade. Nedávno vás kamaráti zlákali zahrať si túto akčnú hru neďaleko od vášho mesta. Túto hru ste si boli zahrať za intenzívneho slnečného žiarenia. Bolo to fajn, avšak nemalo to svoj šmrnc. Čo myslíte, bude to lepšie v noci? Verte, že určite áno. Napätie sa bude dať krájať, súboje budú omnoho intenzívnejšie ako cez deň!

Čo vám však nesmie chýbať k povinnej výbave pri tejto zábavke? Poďme sa na to pozrieť.

Strieľanie radíte medzi svoje hobby, avšak pri nočných hrách vám nesmú chýbať tieto tri súčasti, a to nočné videnie, termovízia a laser. Poďme na to postupne. Najskôr začnime s laserom.

Laser vám pomôže k presnému namiereniu

Vďaka tomu, že si k vašej zbrani kúpite laser, budete môcť svoju obeť lepšie zamieriť. Chcete ju trafiť do brucha alebo priamo do srdca? V tom prípade vám nesmie chýbať zámerný laser od armory.sk. S týmto laserom nebude mať váš súper žiadnu šancu! Budete víťaz. Predbehnite svojich súperov a kúpte si tento skvelý laser.

Teraz je na rade nočné videnie.

Nočné videnie, ktoré vám umožní vidieť aj za tmy

Chcete mať prehľad o tom čo sa deje za tmy, keď vaše oko nevidí? Chcete? Ak sa hlásite, tak v tom prípade vás posielame navštíviť skvelú stránku armory.sk, ktoré má okrem laseru k dispozícii aj skvelý široký sortiment nočného videnia! Umožní vám dokonalé pozorovanie prostredia za zníženej viditeľnosti.

Vy by ste však chceli rozoznávať neživé objekty od tých živých? Chcete vedieť rozoznať živé organizmy pred neživými za nočného svitu? V tom prípade by bola škoda špekulovať nad inými možnosťami ako nad kúpou termovízie od armory.sk!

Venujte sa svojmu hobby. Venujte sa svojmu strieľaniu aj za nočného svitu – nič vás už nebude obmedzovať.

Spoznajte kresťanské knihy, ktoré vám pomôžu

Nájsť oporu v Bohu je jedna z najlepších vecí, ktoré v  živote dokážete veriť. Náboženstvo, je veľký pomocník v našich životoch, samozrejme hlavne vtedy, keď je úprimné a vychádza z nášho vnútra. Nadviažete blízke spojenie s niekým, kto má pre vás pochopenie, podporu aj radu. No nie vždy je rada jednoznačná a vtedy dobre urobíte, keď siahnete po knižke, aby ste dostali ďalšiu, tentokrát jednoznačnejšiu radu. Poznáte tieto obľúbené kresťanské knihy, ktoré vám môžu pomôcť v ťažkých chvíľach?

Breviár(liturgia hodín)

Breviár je veľmi peknou každodennou modlitbou celej cirkvi. Má takú silu, že dokáže spojiť po celom všetkých zasvätených rovnakou modlitbou. A týmto vyjadruje jednotu všetkých veriacich, jednotu cirkvi. Vyjadruje aj silu cirkvi, ktorú ani pekelné brány nepremôžu. Nemusíte sa báť, ani keď nemáte s touto knižkou skúsenosti, je určená aj pre nezavsvätených ľudí, takže aj vďaka nej môžete nájsť cestu k Bohu.

Modlitby – krížové cesty

Modlitby krížovej cesty sa modlievajú počas 40-dňového pôstu pred Veľkou Nocou. Spájate sa vďaka ním s utrpením Pána Ježiša, ktorý musel podstúpiť túto krížovú cestu. Pomáhajú vám lepšie pochopiť, prežiť a premeditovať celú cestu, ktorú podstúpil len preto, aby sa za nás obetoval.

Modlitebník k Sedembolestnej Panne Márii

Sedembolestná Panna Mária je hlavná Patrónka Slovenska, vyhlásil ju za ňu v roku 1927 pápež Pius XI. Odvtedy si ju na Slovensku pripomíname 15. septembra štátnym sviatkom. Modlitebník k Sedembolestnej Panne Márii obsahuje modlitby na celý rok mariánskeho charakteru, liturgiu svätej omše, výňatky z liturgie hodín na sviatok Sedembolestnej Panny Márie či modlitbu zasvätenia sa Panne Márii.

Keď sa nám začne jeseň predvádzať

Leto sa už prehuplo do druhej polovice a ani sa nenazdáte a máme tu jeseň. Jeseň je prekrásne ročné obdobie. Mnohé ženy ho majú častokrát radšej ako horúce leto. Otázkou však je, milé dámy, čo si oblečiete, keď už slnko nebude také intenzívne – keď sa začne predvádzať jeseň. Pozrieme sa do vašeho šatníka a poradíme vám čo treba dokúpiť, aby ste boli pripravené na jesenné tance. Otvárame skriňu.

Vaše oblečenie nie je až také zlé

Obávali ste sa toho, že ani v jednom kúsku oblečenia čo máte v šatníku nemôžete výjsť na ulicu? Nepreháňajte, nájdu sa tam aj také kúsky, ktoré určite stoja za to, aby neboli len tak zavesené v skrini. Napríklad kolekcia dámskeho oblečenia od trendovo.sk! To bola zaručene dobrá kúpa! Doteraz ste ju neoľutovali a to je čo povedať! Nikdy ste nepreferovali oblečenie kupované cez internet, ale po tom čo vám priateľka odporučila vynikajúce kúsky z trendovo.sk ste zmenili názor. Ak sa chcete aj vy, milé dámy, inšpirovať, tak jednoznačne navštívte stránku trendovo.sk! Oblečenie od nich nepatrí do skrine ale na vás!

Keď sa však ochladí bude vám treba kúpiť si novú bundu. Kde ju hľadať? Zas a znova na trendovo.sk.

Nová bunda

Tá minuloročná bunda, ktorú ste nosili vám už vybledla a túžite po novej nepremokavej dámskej bunde? Tá stará vám po ľahkom daždi okamžite premokla a vy ste zháňali nejakú kvalitnú, ktorá vydrží aj prietrž mračien. Po kúpe dámskeho oblečenia od trendovo.sk ste ostali spokojní, prečo si teda nekúpiť od nich aj bundu? Majú tie najlepšie nepremokavé! Len vyberajte!

Vybrať by ste si mali aj čižmy. Sychravé počasie bude prichádzať čoraz častejšie, tak by bolo treba sa vopred pripraviť.

V čom vám nepremoknú nohy?

Chcete poriadnu jesennú obuv, v ktorej sa vám nenamočia prsty? Po potope v topánkach vonkoncom netúžite, tak kde hľadať tie najkvalitnejšie modely čižiem? Opäť a zase na stránke trendovo.sk. Buďte pripravená na vratké jesenné počasie.

Prečo je večera taká dôležitá

O možnostiach ako jednoducho schudnúť nájdeme na internete celé romány. Nie vždy ide však o veľmi vhodné metódy, niektoré dokonca ohrozujú aj naše zdravie. Preto ak sa predsa len pre niektorú rozhodnete, dobre si overte jej účinky nielen u ostatných návštevníkov internetu, ale najlepšie aj u svojho lekára.

Asi najrozšírenejšou radou, ako aj zdanlivo najjednoduchším spôsobom, ako sa zbaviť tukových vankúšikov je vylúčenie večere, respektíve posledné jedlo dňa naplánovať najneskôr na piatu, či šiestu hodinu večer. Náš metabolizmus však potrebuje energiu na všetky procesy v tele a túto získava práve z jedla. Je teda nemysliteľné odoprieť mu palivo, to môže mať za následok únavu, ale aj zdravotné ťažkosti.

Dodržiavať samozrejme treba správny pomer príjmu a výdaja energie. Ak sa budete prejedať, Vaše telo neukladá len tuky, rovnako stratíte energiu keďže Váš organizmus bude zamestnávať najmä trávenie. Všetko teda treba robiť s mierou a rovnako treba postupovať aj pri jedle. Netreba to preháňať, no určitú nevyhnutnú dávku by malo Vaše telo dostať aj vo forme večere. Najmä ak ste zvyknutá chodiť do postele podstatne neskôr ako o 20-tej hodine.

V takomto prípade by ste večerať určite mali, no zamerajte sa najmä na kvalitu jedla. Tvoriť by ho teda mal vyvážený pomer medzi bielkovinami a zeleninou. Vyhnete sa tak nielen zbytočnej únave, ale aj vypadávaniu vlasov, či lámavosti nechtov. Aj Vaša pokožka bude plná života. Skutočný objem Vašej večere by však mal zohľadniť aj Vašu aktivitu počas dňa aj vo večerných hodinách. Ak ste boli cvičiť, či vybehli na prechádzku pokojne si doprajte aj výdatnejší prísun takejto energie.

Bojujte proti jarnej únave

Skôr alebo neskôr, každý z nás pocíti slabosť, či únavu, a to aj vtedy, ak vonku svieti konečne po dlhej zime slniečko a teploty sa začínajú dvíhať. Jarná únava je tak dobre známa aj v našich končinách, no to neznamená, že musíte celý čas preležať len doma v posteli a dobiehať zameškané počas chladných mesiacov.

Takýto prístup nepomôže, skôr naopak. Únava sa Vás bude držať ešte dlhšie, ak jej podľahnete. Tento stav je celkom prirodzený, keďže naše telo počas zimy fungovalo v obmedzenom režime a spolu s nezdravou stravou a nedostatkom pohybu si tak siahlo na dno svojich síl. Aj to je dôvod, prečo sa nás virózy práve koncom zimy tak ľahko chopia.

Jarnú únavu by sme však rozhodne nemali podceňovať, pretože by sa mohla s nami ťahať oveľa dlhšie a prerásť až do chronických problémov. Telo treba teda v prvom rade zbaviť ťažkého a nezdravého jedla. Ak máte problémy s trávením, pomôžu aj rôzne bylinkové čaje, ktoré osviežia a povzbudia. Zmena jedálnička by tak mala byť prirodzená, doplňte v nej teda ovocie a zeleninu a nezabudnite ani na dostatok tekutín.

Známym bojovníkom proti únave je pohyb. Aj keď ste po práci, či škole unavení, oplatí sa premôcť prvotný odpor, a predsa vyraziť von. Slniečko nám dopraje viac hodín denného svetla, a aj počasie je príjemne teplé. Nikomu teda nemôže uškodiť prechádzka na čerstvom vzduchu. Práve naopak povzbudí Vás a znova nadobudnete stratenú energiu. Spánok však telu neodopierajte. Ak máte tú možnosť doprajte si ho nielen v noci, ale pokojne aj krátko počas dňa.

Jarnú únavu však zhoršuje nielen stres. Vyhnúť sa mu nedá, no aspoň si krízové situácie neberte k srdcu a snažte sa ich čo možno najskôr vyriešiť bez zbytočného plytvania Vašou energiou. Stres je našim spoločníkom, no často si škodíme aj sami, a to len zo zvyku. Práve alkohol a cigarety by na jar mali byť tabu, pretože Vás zbytočne oberajú o energiu a Vaše telo o zdravie.

V škole Vás nenaučia všetko

Naše vysoké školy sa so zahraničnými renomovanými univerzitami nedajú porovnávať. Spôsob výučby je celkom odlišný a kým u nás vám profesor na prednáške povie všetko podstatné, v zahraničí ide skôr o samoštúdium.

Väčšina z nás však šancu študovať na zahraničnej univerzite ani nikdy nedostane, no aj ak zostanete na Slovensku, netreba nič podceňovať. Veľa sa tak môžete dozvedieť aj vlastnou iniciatívou, treba len chcieť a nájsť si dostatok času. Najmä štúdiom zahraničnej literatúry a objavov sa môžete veľa dozvedieť a určite aj váš vyučujúci ocení prehľad a najmä záujem o danú oblasť.

Študujeme predsa preto, aby sme sa neskôr mohli zamestnať podľa svojich predstáv. Nie vždy to aj naozaj platí, no ak zvolíte odbor, ktorý je aj na trhu práce žiadaný, veľký problém by to byť nemal. Najviac žiadané sú tak technické smery. Ich štúdium nie je jednoduché, no neskôr sa o to viac oplatí.

Vyhľadávajte teda viac zdrojov informácií aj vy, tie sa vám určite zídu aj v matematike a fyzike. Veľmi populárna a na trhu práce žiadaná je aj znalosť informatiky, či elektrotechniky. Tento odbor si však taktiež neraz vyžaduje viac, ako vám dá samotná škola. Okrem praktických skúseností pomôže aj literatúra z uniknihy.sk.

Hľadáte pokoj? Choďte na ryby

Je všeobecne známe, že najlepšie stres zvládajú tí, ktorí vedia relaxovať. Tomuto tlaku sme vystavení všetci, no aby nemal také fatálne účinky na naše budúce zdravie, je dôležité naučiť sa s ním žiť.

Nie je dôležité, koľko stresu denne zažívate, ale skôr to, ako sa s ním viete vysporiadať. Do popredia sa tak v snahe zachovať si zdravie, dostávajú aj rôzne športy, dovolenky, no aby sme s ním naozaj účinne bojovali je podstatné, koľko času trávime aktivitami, ktoré nás jednoducho bavia.

Ak ste v práci stále v jednom kole, musíte sa popasovať s tvrdohlavým šéfom, alebo prichádzate do kontaktu s množstvom ľudí, je logické, že aj ich zlá nálada na pohode Vašej mysli nepridá. Za takýchto okolností teda vieme oceniť najmä pokoj. Ten však často chýba aj v našich domovoch, čo je zásadný problém.

Tento však môžete výborne kompenzovať v prírode. Ak však na turistiku veľmi nie ste, určite Vás na iné myšlienky privedie aj rybárčenie. Potrebovať budete povolenie, no a na začiatok si zrejme zavoláte skúseného kamaráta, no postupne začnete kupovať aj vlastnú výbavu. Základom sú rybárske prúty, no tie nepostačia. Zaručene oceníte aj kvalitné rybárske navijaky z ryboflex.sk.

Stále váhate čo pod stromček?

Pre Vaše rozhodnutie zostáva už naozaj len pár dní, preto nezaháľajte a vyrazte do obchodov, prípadne zapnite internet.

Než Vám ten správny darček udrie do nosa, chvíľu to predsa len potrvá. Tovarov je mnoho, preto si aj Vaše hľadanie vyžiada podstatne viac času. Preto už nič neodkladajte a hľadajte už teraz. Iste sa nechcete deň pred Štedrým večerom potulovať po obchodoch. Okrem vysokej ceny a menšieho výberu na Vás budú čakať aj preplnené predajne ľudí, ktorí si všetko, podobne ako aj Vy, nechali na poslednú chvíľu.

Ak plánujete vybrať všetko na internete, myslite na dodaciu dobu. Nie všetky obchody vedia tovar expedovať v priebehu niekoľkých hodín, a tak sa môže stať, že od Vás nebude pod stromčekom žiadne prekvapenie. Nechcete svojich blízkych sklamať, tak na čo ešte čakáte?

Vybrať darček nie je vždy jednoduché. Ak Vaši blízki už majú všetko, prípadne by Vás ten právny dar vyšiel veľmi draho, zvážte nejaké maličkosti. Deti najviac poteší hračka, no čo keby ste im dopriali aj trochu inú zábavu. Aj skladačky puzzle 3000 môžu byť výzvou pre celú rodinu. Ten správny motív vyberiete na i-puzzle.sk.

Jedinečným prekvapením môže byť aj zážitok. Aj rôzne výlety sa tak tešia na Vianoce veľkej popularite. Čo keby ste aj Vy svojej manželke podarovali víkend v Paríži? Iste by neodmietla takéto jedinečné a najmä neskutočne romantické pozvanie na rande. Letenky Bratislava Paríž na Vás čakajú aj na letenky.sk.

Zarábajte vďaka svojej šikovnosti a skúsenostiam

Už o onedlho nám na dvere zaklopú najkrajšie sviatky v roku, Vianoce. Každý z nás sa na ne teší, pretože si budeme môcť vychutnať chvíle oddychu v kruhu našich najbližších. Vianoce sú spojené aj s obdarúvaním našich blízkych. Niekto očakáva veľký a drahý dar, iného poteší aj vlastnoručne vyrobená drobnosť. Skrátka každý z nás je iný, a má iné požiadavky.

Keď sme už spomenuli darčeky, tak väčšina darčekov nás stojí nemalé peniaze. Mnohí si preto kladú otázku, kde ich vziať. Brať pôžičku či úver z banky nie je najšťastnejším riešením najmä v prípade ak vieme, že len ťažko sa nám podarí peniaze vrátiť späť. Ak ale patríte k športovým fanúšikom a máte prehľad o športových tímoch môžete si vyskúšať online stávkovanie zápasov. Je to jednoduché, a ak budete stávkovať s rozumom a s mierou nemáte sa čoho obávať. Podstatné je len tejto aktivite nepodľahnúť.

Svoje tipérske skúsenosti so stávkovaním online môžete vyskúšať po kliknutí SEM.

Buďte vo svadobný deň dokonalá

S blížiacou sa veľkou udalosťou neraz strácame hlavu. Chceme, aby bolo všetko dokonalé, no s určitosťou aj na Vašej svadbe bude niečo, čo ste si predstavovali celkom inak.

Skutočne dokonalá svadba asi ani neexistuje, pripravte sa teda aj na riešenie malých „katastrof“, ktoré postretnú v tento deň aj Vás. Aj keď sa im celkom nevyhnete, iste organizujete a plánujete všetko do posledných detailov. Ak je však všetko len na Vašich pleciach, čoskoro sa z tohto všetkého zbláznite. Neberte však nič tragicky, ak sa dostavíte so ženíchom k oltáru včas, alebo len s malým meškaním, všetko ostatné bude druhoradé. Dôležití ste predsa Vy dvaja, a to čo sa práve chystáte urobiť. Ak sa chcete celkom vyhnúť katastrofám, určite osobu, ktorá prevezme riešenie za Vás. Musíte jej plne dôverovať, no niekedy je lepšie ak to nebude príbuzná, ale niekto z profesionálnej agentúry.

Čo však viete dobre ovplyvniť je, samozrejme, svoj vlastný vzhľad. Výber šiat, ale aj make-upu, či účesu nenechá žiadna nevesta na náhodu. Aby ste však bola úplne dokonalá, môžete drobné chybičky odstrániť aj vďaka lekárskej kozmetike. Toto si naplánujte aj na cosmed.sk, no nenechávajte to na poslednú chvíľu. Doprajte si čas, Vaša krása ho predsa potrebuje.

Pre svadbu sú okrem snúbencov, či Vašich šiat, dôležité najmä priestory. Práve preto treba miesto obradu aj hostiny hľadať v dostatočnom predstihu. Akonáhle vyberiete termín, či približný dátum, navštívte miesta, kde by sa Vaša svadba mala odohrávať. Svadobný hotel predsa potrebujete, tento nájdete aj v Žiline, a tak budete mať všetko po ruke. Viac sa dozviete na hotelgalileo.sk.