Archív kategorií: Relax

Aby ste si dobre oddýchli

Pri našich povinnostiach a dennom zhone často zabúdame na náš oddych. Ak ste však aj cez zimu pracovali na plné obrátky, najneskôr v týchto dňoch sa to odrazí aj na Vašej celkovej kondícií. Nemáte energiu na nič, stále ste unavení a podráždení, vôbec Vám to nemyslí, v takomto prípade ide s najväčšou pravdepodobnosťou práve o jarnú únavu.

Táto je pre nás nie veľmi príjemná, preto by sme mali dbať na to, aby sme sa jej vyhli celkom, alebo jej účinky aspoň obmedzili a rýchlo sa jej zbavili. Pohyb je ideálnym prostriedkom, no svoje sily veľmi neprepínajte. Pomôcť by Vám tak mal aj pravidelný domáci relax. Nemusíme predsa odpočívať len raz, či dvakrát do roka.

Občas sa Vám tak aj doma oplatí, ak zabudnete na domácnosť, upratovanie, či varenie, a voľný čas investujete do svojho zdravia. Na to, aby sme oddychovali predsa nemusíme za každých okolností cestovať desiatky, či stovky kilometrov. Doma je to pohodlnejšie a najmä lacnejšie. Prispieť Vám však k tomu môže najmä príjemné prostredie. Aj kúpeľni preto venujte dostatok pozornosti, aby ste si tu mohli dať relaxačný kúpeľ. Dobý dojem preto spríjemní aj kúpeľňový nábytok z najkupelna.sk. Všetko tu tak nájde svoje miesto.

Náš organizmus si musí oddýchnuť pravidelne. Kvalitný spánok je na nezaplatenie, no ak s týmto máte nejaký problém, zrejme je hlavným vinníkom Vaša posteľ a matrac. Najmä vyšší ľudia potrebujú aj špeciálne postele, no ani výberu matraca sa nemusíte obávať. Zdravotne-matrace.sk ponúkajú tie správne matrace na mieru aj pre Vaše potreby.

Bojujte proti jarnej únave

Skôr alebo neskôr, každý z nás pocíti slabosť, či únavu, a to aj vtedy, ak vonku svieti konečne po dlhej zime slniečko a teploty sa začínajú dvíhať. Jarná únava je tak dobre známa aj v našich končinách, no to neznamená, že musíte celý čas preležať len doma v posteli a dobiehať zameškané počas chladných mesiacov.

Takýto prístup nepomôže, skôr naopak. Únava sa Vás bude držať ešte dlhšie, ak jej podľahnete. Tento stav je celkom prirodzený, keďže naše telo počas zimy fungovalo v obmedzenom režime a spolu s nezdravou stravou a nedostatkom pohybu si tak siahlo na dno svojich síl. Aj to je dôvod, prečo sa nás virózy práve koncom zimy tak ľahko chopia.

Jarnú únavu by sme však rozhodne nemali podceňovať, pretože by sa mohla s nami ťahať oveľa dlhšie a prerásť až do chronických problémov. Telo treba teda v prvom rade zbaviť ťažkého a nezdravého jedla. Ak máte problémy s trávením, pomôžu aj rôzne bylinkové čaje, ktoré osviežia a povzbudia. Zmena jedálnička by tak mala byť prirodzená, doplňte v nej teda ovocie a zeleninu a nezabudnite ani na dostatok tekutín.

Známym bojovníkom proti únave je pohyb. Aj keď ste po práci, či škole unavení, oplatí sa premôcť prvotný odpor, a predsa vyraziť von. Slniečko nám dopraje viac hodín denného svetla, a aj počasie je príjemne teplé. Nikomu teda nemôže uškodiť prechádzka na čerstvom vzduchu. Práve naopak povzbudí Vás a znova nadobudnete stratenú energiu. Spánok však telu neodopierajte. Ak máte tú možnosť doprajte si ho nielen v noci, ale pokojne aj krátko počas dňa.

Jarnú únavu však zhoršuje nielen stres. Vyhnúť sa mu nedá, no aspoň si krízové situácie neberte k srdcu a snažte sa ich čo možno najskôr vyriešiť bez zbytočného plytvania Vašou energiou. Stres je našim spoločníkom, no často si škodíme aj sami, a to len zo zvyku. Práve alkohol a cigarety by na jar mali byť tabu, pretože Vás zbytočne oberajú o energiu a Vaše telo o zdravie.

Nezahrabte sa len v knihách

Štúdium sa v našej spoločnosti hodnotí veľmi vysoko. Aj to je dôvod, prečo stále viac z nás dáva prednosť štúdiu, akoby sme mali hneď po škole nastúpiť do práce. Toto je však vo väčšine prípadov len naším prianím.

Realita na trhu práce je však žiaľ celkom opačná, a ak chcete nájsť prácu čo najrýchlejšie, budete sa musieť presťahovať, alebo zobrať aj menej atraktívnu pozíciu. Aj to je jednou z príčin, prečo stále viac dávame prednosť štúdiu. Vysoká škola môže aj Vám priniesť viaceré výhody aj neskôr na trhu práce, no nemali by ste tu zaspať na vavrínoch. Veľmi sa cení aj akákoľvek pracovná skúsenosť. Školu teda skĺbte s praxou do takej miery, ako je to len možné. Neskôr tak budete mať väčšie šance na získanie zamestnania.

Vysoká škola však nemusí znamenať len povinnosti, z ktorých sa stane jeden kolotoč. Nemusíte predsa vyhorieť ešte pred štátnicami. Nájdite si preto ten správny spôsob na relax. Každému vyhovuje niečo iné, no aj svoje zdravie podporíte najmä pohybom. Oproti neustálemu sedeniu je to výborný spôsob oddychu. Načerpať nové sily však môžete aj florbalom. Zahráte a zabavíte sa s priateľmi, a to na začiatok nepotrebujete veľa. Postačia Vám tenisky, hokejky Salming a loptičky.

Aj na zábavu si teda nájdite dostatok času, aj mozog sa Vám poďakuje. Budete tak mať viac energie aj motivácie na zvládnutie všetkých školských povinností. Ani vo Vašej izbe tak zrejme nechýba počítač, no so všetkým si najlepšie poradí All in One Lenovo z thinkpro.sk.

Aby ste cestou na dovolenku nezablúdili

Konečne leto, konečne dovolenka – to si môžeme povedať v týchto dňoch. Veľa ľudí plánuje svoju cestu do detailov aby sa náhodou, ako to už býva, niečo nepokazilo, lebo viete čo sa hovorí náhoda je blbec 🙂 Pretože chybička sa môže vblúdiť aj do toho najlepšie naplánovaného plánu. Ale aby sme vás zbytočne nestrašili ešte pre dovolenkou máme pre vás jeden tip. Pokračovať v čítaní

Využite rybársku sezónu

Leto sa už skončilo, no pri vode sa aj tak môžete zabaviť. Práve teraz prichádza čas pre milovníkov prírody. Pobyt vonku Vám dodá nielen energiu, ale podporí aj imunitu. Pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu môže pomôcť aj pri jesenných depresiách, využite teda krásne jesenné dni a vyrazte von. Nemusíte hneď podávať výkony na vysokohorskej turistike, začnite pomaly. Môžete sa predsa tešiť aj z kľudného pobytu nielen na horách, ale aj pri vode. Kúpanie síce už musíme odložiť na budúci rok, avšak pokojná atmosféra je ideálna aj na lov rýb. Pohľad na tečúcu rieku a pokoj všade okolo Vás naplní aj Vašu myseľ kľudom. Pokračovať v čítaní

Blížia sa Vianoce…

…a s nimi aj čas kupovania darčekov. Stres z preplnených obchodov si však môžete ušetriť, a to dvoma spôsobmi. Jedným riešením je kupovanie darčekov už teraz. Tak sa vyhnete preplneným nákupným centrám a tesne pred Vianocami sa budete môcť venovať rodine a prípravám na sviatky. Teraz máte viac času na porovnávanie cien a naviac máte aj z čoho vyberať. Druhým a stále viac obľúbeným spôsobom je zasa nákup cez internet. Pokračovať v čítaní

Aby aj Váš pes poslúchal

Naši štvornohý spoločníci sú veľmi obľúbený. Ideálny však pre ich život je dostatočný pohyb vonku. Na to by sme nemali zabúdať a dopriať im ho. Pre psíka je najlepšie, ak má Váš rodinný dom aj väčší pozemok, na ktorom sa môže vybehať. Ak však máte menšiu záhradu, alebo bývate v paneláku, pripravte sa na to, že budete veľa času tráviť vonku na prechádzkach. Pokračovať v čítaní