Šetrite pri každej jazde autom

Neustále hľadáme kde ušetriť. Ceny všetkého stúpajú až závratným tempom, no výplaty sa nezvyšovali už roky. Naše náklady na bežný život stúpajú a čoraz menej nám zostáva nielen na naše koníčky, či cestovanie, ale aj na nevyhnutné potraviny a bývanie. Toto však zdá sa netrápi nikoho, a tak sami musíme hľadať kde ušetriť. Náš životný štandard sa tak stále viac znižuje.

Ak už dnes premýšľate, ako v budúcnosti ušetriť, môžu byť správnou voľbou práve investície do moderných technológií. To neplatí len pre náš domov kde správnym zateplením a orientáciou domu na svetové strany, môžete ušetriť na vykurovaní v zime, prípadne chladení v lete. Jednoduchým zásahom aj do Vášho auta môžete ušetriť stovky eur ročne.

Auto predsa využívame pravidelne, a tak nás vie poriadne zaskočiť každá návšteva čerpacej stanice. Práve spotreba je dôležitým parametrom pri samotnej prevádzke auta. Aby ste nemuseli čoskoro presedlať na bicykel, zvážte prestavbu na LPG. Tento zásah do vozidla Vám prinesie úsporu síce nie na množstve minutého paliva, ale vďaka výrazne nižšej cene tohto plynu budete na čerpacích staniciach z peňaženky vyťahovať len polovicu peňazí ako doteraz.

Takáto prestavba Vášho benzínu však vyžaduje vyššie prvotné investície, pozrite si cenník montáže LPG tu. Pri pravidelnom jazdení a využívaní auta pri ceste do práce sa Vám tieto peniaze vrátia približne za jeden rok. S výraznou úsporou však jazdíte aj naďalej. Presnejšiu návratnosť LPG si aj pre Vaše auto jednoducho vypočítate na progasauto.sk.