Spoznajte kresťanské knihy, ktoré vám pomôžu

Nájsť oporu v Bohu je jedna z najlepších vecí, ktoré v  živote dokážete veriť. Náboženstvo, je veľký pomocník v našich životoch, samozrejme hlavne vtedy, keď je úprimné a vychádza z nášho vnútra. Nadviažete blízke spojenie s niekým, kto má pre vás pochopenie, podporu aj radu. No nie vždy je rada jednoznačná a vtedy dobre urobíte, keď siahnete po knižke, aby ste dostali ďalšiu, tentokrát jednoznačnejšiu radu. Poznáte tieto obľúbené kresťanské knihy, ktoré vám môžu pomôcť v ťažkých chvíľach?

Breviár(liturgia hodín)

Breviár je veľmi peknou každodennou modlitbou celej cirkvi. Má takú silu, že dokáže spojiť po celom všetkých zasvätených rovnakou modlitbou. A týmto vyjadruje jednotu všetkých veriacich, jednotu cirkvi. Vyjadruje aj silu cirkvi, ktorú ani pekelné brány nepremôžu. Nemusíte sa báť, ani keď nemáte s touto knižkou skúsenosti, je určená aj pre nezavsvätených ľudí, takže aj vďaka nej môžete nájsť cestu k Bohu.

Modlitby – krížové cesty

Modlitby krížovej cesty sa modlievajú počas 40-dňového pôstu pred Veľkou Nocou. Spájate sa vďaka ním s utrpením Pána Ježiša, ktorý musel podstúpiť túto krížovú cestu. Pomáhajú vám lepšie pochopiť, prežiť a premeditovať celú cestu, ktorú podstúpil len preto, aby sa za nás obetoval.

Modlitebník k Sedembolestnej Panne Márii

Sedembolestná Panna Mária je hlavná Patrónka Slovenska, vyhlásil ju za ňu v roku 1927 pápež Pius XI. Odvtedy si ju na Slovensku pripomíname 15. septembra štátnym sviatkom. Modlitebník k Sedembolestnej Panne Márii obsahuje modlitby na celý rok mariánskeho charakteru, liturgiu svätej omše, výňatky z liturgie hodín na sviatok Sedembolestnej Panny Márie či modlitbu zasvätenia sa Panne Márii.