Švajčiarsko-španielske hodinky? Nonsens alebo kvalita?

Ešte vám doteraz nikto nepovedal, že ste presný ako švajčiarske hodinky? Netrápte sa s tým, dochvíľnosť nebude vašou najsilnejšou stránkou. Dochvíľnym sa nestanete ani vtedy, keď si kúpite švajčiarske hodinky, ale! Ale aspoň budete presne vedieť, koľko meškáte. A s týmto časovým údajom sa môžete veľmi úspešne brániť, keď vám bude niekto vyčítať, že zase meškáte 10 minút. Vy sa pozriete na svoje hodinky na zápästí a s pokojom Angličana si uchránite svoju česť: „Meškám iba 7 minút a 36 sekúnd.“ Nepriestrelný argument.

Spojenie švajčiarskej presnosti a španielskej živelnosti

Značka Festina bola založená so švajčiarskou presnosťou presne v roku 1902 v mestečku La Chaux-de-Fonds a vyrábala špičkové hodinky. Lebo aké iné by mala? Aj keby sa Švajčiari snažili urobiť zlé hodinky, nedokážu to. Taký je ich osud. Lenže v roku 1984 sa hodinky Festina zapáčili Španielovi, ktorý si miesto jedných hodiniek kúpil celú spoločnosť. Miguel Rodríguez jest meno jeho, ale keďže vtedy už vlastnil spoločnosť Lotus, výrobcu hodiniek, povestnou španielskou nedochvíľnosťou netrpel.

Čo vzniklo z toho spojenia?

Švajčiarska presnosť ostala, no Miguel Rodríguez vdýchol hodinkám Festina hravosť, živelnosť a zároveň nádych elegancie. Ale iba taký decentný, aby nevyzerali príliš snobsky. Sú ladené do športovej elegancie. Videli ste niekedy Tour de France? Festina patrí medzi najväčších sponzorov tejto slávnej cyklistickej súťaže. Dokonca v rokoch 1989 – 2001 mala svoj vlastný cyklistický tím. Ten sa však zhrešil dopingom. A Festina ho prestlaa podporovať a založila spoločnosť  Fondation d’entreprise Festina, ktorá práve naopak bojuje proti dopingu v cyklistike. Vstať z popola a byť ešte silnejší, to nedokáže hocikto.

Myslíte si, že toto spojenie nemôže fungovať?

Niekto si môže myslieť, že táto kombinácia Švajčiarska a Španielska nemôže fungovať. Že to je ako miešať horúci olej a vodu. Táto kombinácia nielenže funguje, ale je rozumným výberom tých najdôležitejších vlastností – švajčiarska presnosť a španielsky dizajn. Navštívte eshop hodinky.sk a spoznajte energiu  hodiniek Festina.