Náplne do tlačiarní

Nie je žiadnou novinkou, že počítač nám v dnešnej dobe uľahčuje veľmi veľa vecí. Používajú ho už deti v základných školách, študenti na stredných školách, a samozrejme veľa dospelých pri svojej práci. Bez neho by sme si už veľa vecí nevedeli ani predstaviť. K jeho správnemu a úplnému fungovaniu však potrebujeme aj vhodnú tlačiareň. A samozrejme, vhodnú náplň do nej.
Zakúpiť si ju môžete aj na goodtoner.sk.

Podľa čoho ale vhodnú tlačiareň kúpiť? Existuje veľa druhov tlačiarní, v rôznych cenách, preto je základom, aby sme si uvedomili, čo vlastne od tlačiarne očakávame. Poznáme sieťové tlačiarne s wireless alebo Ethernet rohraním, niektoré ponúkajú možnosť pripojenia pamäťových kárt, digitálne kamery alebo scannery. Niektoré sú už s nimi skombinované. Tlačiarne, ktoré disponujú okrem tlače aj funkciami ako skenovanie a kopírovanie, sa nazývajú multifunkčné zariadenia.

Atramentovú či laserovú tlačiareň? To je ďalšie otázka, na ktorú je potrebné si zodpovedať. Atramentová tlačiareň je schopná vytlačiť kvalitné dokumenty a fotografie. Náplň do takejto tlačiarne, čiže cartridge, často stojí toľko, ako nová tlačiareň.

Naproti tomu, laserové tlačiarne majú vyššiu počiatočnú cenu, ale v konečnom dôsledku nás vyjdú lacnejšie. Náplň do nich sa nazýva toner. Všetko závisí od toho, aké množstvo strán potrebujete tlačiť. Ak netlačíte často, ale chcete dobrú kvalitu, atramentová tlačiareň je pre vás lepšia. Výhodou laserových tlačiarní je rýchla a kvalitná tlač grafiky a textu. Sú veľmi spoľahlivé a lacnejšie. Avšak, atramentové tlačiarne tlačia fotografie v lepších farbách, takže ak vám záleží na kvalitnej tlači fotografii, atramentová tlačiareň bude pre vás výhodnejšia.