Urobte niečo pre svoje zdravie

Väčšinu času trávime sedením, či už v práci za počítačom alebo v aute za volantom. Naše telo je však určené na pohyb a manuálnu prácu. Niet sa čo čudovať, že trpíme rôznymi ochoreniami a bolesťami spôsobenými nedostatkom pohybu.

Ak teda nie ste v práci nútení vykonávať istý druh pohybu, mali by ste tento deficit telu dopriať vo voľnom čase. Vonku sa však teplota pohybuje v nižších hodnotách a naviac počasie je nevyspytateľné. Aj to je dôvod prečo uprednostňujeme pobyt doma a v práci. Športovať však môžete aj v telocvični, či fitnescentre. Práve tieto sú dnes medzi nami veľmi obľúbené o čom svedčí ich vysoká návštevnosť. Tá sa s príchodom mrazov bude len zvyšovať. Aj v zime sa predsa musíme hýbať. S klesajúcimi teplotami sa zníži aj počet športovcov vo Vašom okolí. Títo sa následne presunú do interiéru. Mrazy neprospievajú každému, naviac na zamrznutom povrchu je beh, či cyklistika aj veľmi nebezpečná.

Dostatočný pohyb je teda dôležitý, no jeho intenzita, či druh je len na Vás. Ak si radi dávate do tela, skúste napríklad bedminton. Je to dynamický šport, ktorý Vás prinúti vydať zo seba maximum. Bedmintonové rakety Yonex nájdete aj na stránke profitenis.sk. Bedminton ponúka možnosť ako si pretiahnuť skutočne celé telo a zasúťažiť. Ide najmä o rýchlosť a reflexy. Ak predsa len hľadáte šport, kde sa nemusíte, aspoň zo začiatku, podávať také výkony, vyskúšajte tenis. Ide tiež o pomerne rýchli šport, avšak zo začiatku môžete začať pomaly a postupne. Pri tenise však potrebujete tenisovú raketu. Ak Vás tenis začne baviť investujte aj do tenisovej rakety Wilson.