Víkendové pobyty

VAj vy sa cítite unavení, vyčerpaní a bez nálady? Zdá sa vám, že vás bolí celé telo a že by ste
potrebovali oddych? Zima je krásnym obdobím, ktoré sa dá všestranne využiť, ale aj obdobím, kedy sa často cítime zničení a bez síl. Často je to z dôvodu, že nemáme toľko pohybu ako napríklad v lete. Lebo nie všetci pestujeme nejaký zimný šport, či chodíme na zimnú turistiku.

Ak patríte aj vy do skupiny ľudí, ktorí by urýchlene potrebovali načerpať nové sily, čo tak zájsť
si na nejaký pekný pobyt na Slovensku? Víkendové pobyty si môžete užiť napríklad vo Vysokých Tatrách, Nízkych Tatrách, v Jasnej, na Liptove, či v piešťanských kúpeľoch. Sú to skutočne krásne miesta, ktorých návštevu určite nebudete ľutovať. Tieto pobyty môžete absolvovať od piatka do nedele, ale na mnohých miestach aj v hociktoré dni v týždni. Súčasťou takýchto pobytov sú voľné vstupy do bazénov, sáun, fitness, mnohé obsahujú aj rôzne relaxačné a wellness procedúry. Jedinečné prostredie týchto miest vám umožní krásne prechádzky zimnou prírodou. Pokiaľ máte radi lyžovanie, môžete takýto pobyt spojiť aj s týmto krásnym zimným športom.

Wellness procedúry sú zamerané prevažne na prevenciu. Poskytovatelia pobytov spojených s wellness procedúrami nie sú viazaní radom zákonných povinností, ako napríklad prevádzkovatelia kúpeľných procedúr. Wellness procedúry sú zamerané na skvalitnenie fyzickej zdatnosti a pohyb, odbúranie stresu, oddych a uvoľnenie. Pomocou množstva zariadení je možné prevádzať širokú paletu týchto procedúr, ktoré pozitívne ovplyvnia vaše telo i dušu, pomôžu vám nájsť stratenú rovnováhu. Tá je základom, aby sme mali dobrý pocit z každého ďalšieho dňa.

Wellness centrá možno rozdeliť na športové zariadenia, spa či relaxačné centrá a beauty alebo
kozmetické salóny. Hotelové športové zariadenia zahŕňajú posilňovňu, plavecký bazén, tenisový
kurt, golfové ihriská a iné ihriská určené pre kolektívne športy. Relaxačné centrum spa je určitou alternatívou k prevádzke kúpeľného charakteru, nepredstavuje však liečbu pomocou prírodných zdrojov, ale pomocou komplexu relaxačných a regeneračných zariadení.