Zariaďte si jedáleň aj v malom byte

V poslednej dobe je jedálenský stôl a spoločné večere považované za prežitok. Pritom je to veľká škoda, lebo spoločné chvíle, ktoré strávi rodina spoločne a môže sa v uvoľnenej atmosfére porozprávať, sú na nezaplatenie. Niektorí sa vyhovárajú, že nemajú čas, iní, že sa im jedáleň do malého bytu nezmestí. Ale to je omyl. Zmestí! Nie je to nič komplikované. Ako na to? To sa dozviete v týchto riadkoch.

Hranatý či okrúhly jedálenský stôl

Otázka, na ktorú odpoveď záleží od počtu osôb a priestoru, ktorý máte k dispozícii. Síce okrúhly jedálenský stôl zaberie viac miesta ako hranatý, no zmestí sa k nemu aj viac ľudí. Navyše každý vidí na ostatných spolusediacich rovnako dobre. Takže keď nepotrebujete každý jeden centimeter štvorcový a žijete v domácnosti viacerí, vyberte okrúhly stôl. Hranatý jedálenský stôl je lepší pre mini domácnosti, pretože ho môžete prisunúť ku stene a aj tak sa pri ňom najedia pokojne tri osoby.

Aj stoličkami môžete ušetriť miesto

Nemusíte sa báť situácie, že si kúpite čo najmenší jedálenský stôl a stoličky vám z priestoru ukroja ešte viac ako stôl samotný. Môžete to vyriešiť lišiacky. Sedeli ste niekedy na terase modernej kaviarne? Nájdete tam skladacie stoličky, ktorú sú pevné, kvalitné a zároveň vizuálne príťažlivé. Aj vašu núdzu o priestor môžete vyriešiť týmto spôsobom. Stoličky rozložíte tesne pred večerou a po večeri ich schováte.

Kde si urobiť svoju jedáleň?

Na výber máte dve miesta – kuchyňu alebo obývačku. Záleží to od vášho dispozičného riešenia bytu. Ako dobrá možnosť sa javí predĺženie alebo nadstavenie kuchynskej linky, ku ktorému pristavíte barové stoličky a budete mať príjemné miesto na obed. Ušetriť priestor môžete aj vďaka sklápaciemu stolu, ktorý primontujete na stene a po jedle ho iba dvihnete. Možností, kde umiestniť jedálenský stôl je veľa. Stačí byť trochu vynaliezavý a skvelú jedáleň si naozaj môžete urobiť aj v tom najmenšom byte.