Znížte svoje náklady za auto

Zdajú sa vám vaše mesačné náklady za auto privysoké? Máte na výber z dvoch možností. Buď si kúpite nové auto, ktoré bude mať len o kúsok vyššiu spotrebu ako kosačka na trávu, alebo skúsite tieto náklady skresať. Ako? Jednoducho. Stačí sa riadiť niekoľkými, najlepšie všetkými, radami, ktoré dostanete v tomto článku a vaša peňaženka už nebude plakať vtedy, keď začuje štrngotať kľúče od auta.

Základom je znížiť odpor vzduchu

Nosíte na streche truhlu na lyže aj počas letných dní? Nájdite si tých pár minút a dajte ju dolu. Vaša spotreba je zbytočne vysoká. Ďalšou možnosťou, ako znížiť odpor vzduchu sú účinné okenné deflektory. Dnes nájdete na trhu okrem deflektorov na okná aj deflektory na prednú kapotu, ktoré tiež znižujú spotrebu.

Majte správne nafúkané kolesá

Správny tlak vo vašich pneumatikách je veľmi dôležitý. Už vtedy, keď máte o 10 % nižší tlak v pneumatikách, ako odporúča výrobca, môže byť vaša spotreba vyššia až o 0,5 l/100 km a to je celkom slušný rozdiel. Zároveň však nie je dobré, keď to s tlakom preženiete. Vtedy pneumatiky strácajú svoje jazdné vlastnosti a jazda nie je taká bezpečná.

Máte často špinavý interiér?

Chodíte často na autoumývarku, lebo máte špinavé koberčeky? Kúpte si gumené autorohože, ktoré jednoducho vyprášite alebo vystriekate wapkou a nebudete sa musieť zapodievať vysávaním či dokonca tepovaním.

Udržujte poriadok v kufri

Nerobte si zo svojho kufra na aute skladisko. To, že vy nevidíte tie kilá zbytočností, ktoré vozíte so sebou, neznamená, že to vaše auto necíti. Urobte si tam poriadok a odľahčite svoje auto.

Tip na záver

Máte kožené sedačky a chcete ich prečalúniť na látkové, pretože vám v lete pijú krv a smažia pokožku? Ušetrite peniaze, zaobstarajte si poťahy do auta. V lete to sedačky nebudú páliť, poťahy ľahko vyperiete, a keď sa budete chcieť vrátiť ku koži, tak ich jednoducho dáte dole a je po probléme.